Regionalliga Nord/Ost (94/95 - 99/00)
Germany
League level:
Third Tier
- Number of teams: 0 teams
- Players: 0
- Foreigners: 0 Players %
- ø-Market value: -
Complete Regionalliga Nord/Ost (94/95 - 99/00) schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Aug 6, 19997:00 PM | ||||||
(1.) FSV Zwickau | 4:0 | EFC Stahl (18.) | ||||
Sat Aug 7, 19991:00 PM | ||||||
(14.) Rot-Weiß Erfurt | 0:1 | Union Berlin (6.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Dynamo Dresden | 1:1 | Lok Stendal (12.) | ||||
(17.) TeBe II | 1:4 | Dresdner SC (2.) | ||||
Tue Aug 10, 19996:00 PM | ||||||
(7.) Hertha BSC II | 1:1 | Carl Zeiss Jena (8.) | ||||
Wed Aug 11, 19996:00 PM | ||||||
(3.) Babelsberg 03 | 3:1 | VfB Leipzig (16.) | ||||
(5.) Sachsen Leipzig | 2:1 | VFC Plauen (13.) | ||||
(15.) VfL Halle 96 | 1:3 | Erzgebirge Aue (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(10.) 1.FC Magdeburg | 1:1 | BFC Dynamo (11.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Aug 14, 19991:00 PM | ||||||
(6.) Erzgebirge Aue | 1:1 | Dynamo Dresden (11.) | ||||
(3.) BFC Dynamo | 6:1 | FSV Zwickau (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) Dresdner SC | 1:1 | 1.FC Magdeburg (12.) | ||||
(7.) VfB Leipzig | 2:0 | TeBe II (18.) | ||||
(9.) EFC Stahl | 2:0 | Rot-Weiß Erfurt (17.) | ||||
(13.) VFC Plauen | 2:2 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
Sun Aug 15, 19992:00 PM | ||||||
(2.) Union Berlin | 1:0 | Hertha BSC II (15.) | ||||
(10.) Carl Zeiss Jena | 1:1 | VfL Halle 96 (16.) | ||||
(14.) Lok Stendal | 2:3 | Sachsen Leipzig (1.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Aug 20, 19997:00 PM | ||||||
(6.) Dynamo Dresden | 1:0 | Carl Zeiss Jena (14.) | ||||
(15.) 1.FC Magdeburg | 0:1 | VfB Leipzig (5.) | ||||
Sat Aug 21, 19992:00 PM | ||||||
(3.) Babelsberg 03 | 3:2 | TeBe II (18.) | ||||
(1.) Sachsen Leipzig | 4:0 | Erzgebirge Aue (10.) | ||||
(11.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | BFC Dynamo (7.) | ||||
(9.) Hertha BSC II | 1:0 | EFC Stahl (13.) | ||||
(16.) VfL Halle 96 | 1:1 | Union Berlin (4.) | ||||
(12.) FSV Zwickau | 0:2 | Dresdner SC (2.) | ||||
Sun Aug 22, 19992:00 PM | ||||||
(8.) VFC Plauen | 2:1 | Lok Stendal (17.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue Aug 24, 19996:00 PM | ||||||
(3.) Union Berlin | 1:1 | Dynamo Dresden (8.) | ||||
(16.) EFC Stahl | 1:2 | VfL Halle 96 (10.) | ||||
(18.) TeBe II | 1:3 | 1.FC Magdeburg (9.) | ||||
(4.) BFC Dynamo | 4:1 | Hertha BSC II (14.) | ||||
Wed Aug 25, 19996:00 PM | ||||||
(1.) Dresdner SC | 2:0 | Rot-Weiß Erfurt (17.) | ||||
(11.) Lok Stendal | 1:0 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(6.) Erzgebirge Aue | 3:0 | VFC Plauen (13.) | ||||
(15.) Carl Zeiss Jena | 0:0 | Sachsen Leipzig (2.) | ||||
(7.) VfB Leipzig | 0:0 | FSV Zwickau (12.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Aug 27, 19997:00 PM | ||||||
(7.) Dynamo Dresden | 1:1 | EFC Stahl (16.) | ||||
Sat Aug 28, 19992:00 PM | ||||||
(2.) Sachsen Leipzig | 0:0 | Union Berlin (3.) | ||||
(14.) Hertha BSC II | 1:1 | Dresdner SC (1.) | ||||
(11.) VfL Halle 96 | 0:0 | BFC Dynamo (4.) | ||||
(17.) FSV Zwickau | 1:3 | TeBe II (18.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | VfB Leipzig (10.) | ||||
Sun Aug 29, 19992:00 PM | ||||||
(6.) Babelsberg 03 | 2:3 | 1.FC Magdeburg (5.) | ||||
(13.) VFC Plauen | 1:1 | Carl Zeiss Jena (15.) | ||||
(9.) Lok Stendal | 2:1 | Erzgebirge Aue (8.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue Sep 7, 19995:30 PM | ||||||
(2.) Union Berlin | 1:0 | VFC Plauen (16.) | ||||
(1.) Dresdner SC | 3:0 | VfL Halle 96 (13.) | ||||
(5.) VfB Leipzig | 2:1 | Hertha BSC II (17.) | ||||
(12.) EFC Stahl | 1:0 | Sachsen Leipzig (4.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(8.) Erzgebirge Aue | 1:1 | Babelsberg 03 (7.) | ||||
(9.) Carl Zeiss Jena | 2:1 | Lok Stendal (11.) | ||||
(6.) 1.FC Magdeburg | 2:2 | FSV Zwickau (18.) | ||||
(15.) TeBe II | 3:2 | Rot-Weiß Erfurt (14.) | ||||
(3.) BFC Dynamo | 1:0 | Dynamo Dresden (10.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Sep 10, 19997:00 PM | ||||||
(18.) VFC Plauen | 2:5 | EFC Stahl (6.) | ||||
Sat Sep 11, 19992:00 PM | ||||||
(13.) Erzgebirge Aue | 1:2 | Carl Zeiss Jena (5.) | ||||
(8.) Babelsberg 03 | 0:0 | FSV Zwickau (16.) | ||||
(11.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | 1.FC Magdeburg (9.) | ||||
(10.) VfL Halle 96 | 2:1 | VfB Leipzig (7.) | ||||
(14.) Lok Stendal | 1:1 | Union Berlin (3.) | ||||
3:00 PM | ||||||
(12.) Dynamo Dresden | 2:2 | Dresdner SC (1.) | ||||
Sun Sep 12, 19992:00 PM | ||||||
(2.) Sachsen Leipzig | 2:1 | BFC Dynamo (4.) | ||||
(15.) Hertha BSC II | 3:2 | TeBe II (17.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Sep 17, 19997:00 PM | ||||||
(16.) FSV Zwickau | 1:1 | Rot-Weiß Erfurt (12.) | ||||
Sat Sep 18, 19991:30 PM | ||||||
(3.) Union Berlin | 1:1 | Erzgebirge Aue (13.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(1.) Dresdner SC | 4:0 | Sachsen Leipzig (4.) | ||||
(9.) Carl Zeiss Jena | 1:2 | Babelsberg 03 (7.) | ||||
(5.) EFC Stahl | 2:1 | Lok Stendal (14.) | ||||
(2.) BFC Dynamo | 1:0 | VFC Plauen (18.) | ||||
Sun Sep 19, 19992:00 PM | ||||||
(6.) 1.FC Magdeburg | 3:0 | Hertha BSC II (15.) | ||||
(17.) TeBe II | 1:1 | VfL Halle 96 (11.) | ||||
Sun Oct 17, 19997:00 PM | ||||||
(10.) VfB Leipzig | 0:2 | Dynamo Dresden (8.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Sep 24, 19997:00 PM | ||||||
(11.) Hertha BSC II | 4:1 | FSV Zwickau (18.) | ||||
Sat Sep 25, 19991:00 PM | ||||||
(14.) Carl Zeiss Jena | 0:1 | Union Berlin (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(8.) Erzgebirge Aue | 4:0 | EFC Stahl (7.) | ||||
(6.) Babelsberg 03 | 1:1 | Rot-Weiß Erfurt (13.) | ||||
(2.) Sachsen Leipzig | 2:0 | VfB Leipzig (15.) | ||||
(9.) Dynamo Dresden | 1:1 | TeBe II (16.) | ||||
(12.) VfL Halle 96 | 2:2 | 1.FC Magdeburg (5.) | ||||
(10.) Lok Stendal | 5:3 | BFC Dynamo (4.) | ||||
Sun Sep 26, 19992:00 PM | ||||||
(17.) VFC Plauen | 3:1 | Dresdner SC (1.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Oct 1, 19997:00 PM | ||||||
(10.) 1.FC Magdeburg | 1:2 | Dynamo Dresden (6.) | ||||
(17.) TeBe II | 0:2 | Sachsen Leipzig (3.) | ||||
Sat Oct 2, 19992:00 PM | ||||||
(1.) Dresdner SC | 2:0 | Lok Stendal (12.) | ||||
(4.) EFC Stahl | 2:1 | Carl Zeiss Jena (15.) | ||||
(7.) BFC Dynamo | 0:1 | Erzgebirge Aue (5.) | ||||
(18.) FSV Zwickau | 0:1 | VfL Halle 96 (8.) | ||||
Sun Oct 3, 19992:00 PM | ||||||
(2.) Union Berlin | 4:1 | Babelsberg 03 (11.) | ||||
(9.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | Hertha BSC II (13.) | ||||
Sun Oct 31, 19992:00 PM | ||||||
(14.) VfB Leipzig | 2:2 | VFC Plauen (16.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Oct 16, 19991:30 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 3:1 | EFC Stahl (8.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) Erzgebirge Aue | 4:0 | Dresdner SC (3.) | ||||
(7.) Babelsberg 03 | 4:0 | Hertha BSC II (16.) | ||||
(2.) Sachsen Leipzig | 2:0 | 1.FC Magdeburg (12.) | ||||
(5.) Dynamo Dresden | 1:0 | FSV Zwickau (18.) | ||||
(13.) VFC Plauen | 1:0 | TeBe II (17.) | ||||
(6.) VfL Halle 96 | 4:3 | Rot-Weiß Erfurt (10.) | ||||
Sun Oct 17, 19992:00 PM | ||||||
(14.) Carl Zeiss Jena | 1:1 | BFC Dynamo (9.) | ||||
(15.) Lok Stendal | 0:1 | VfB Leipzig (11.) |
12.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Oct 22, 19997:00 PM | ||||||
(13.) VfB Leipzig | 0:1 | Erzgebirge Aue (4.) | ||||
(11.) 1.FC Magdeburg | 0:0 | VFC Plauen (14.) | ||||
Sat Oct 23, 19991:30 PM | ||||||
(17.) FSV Zwickau | 3:1 | Sachsen Leipzig (3.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) Dresdner SC | 2:1 | Carl Zeiss Jena (15.) | ||||
(8.) Rot-Weiß Erfurt | 2:1 | Dynamo Dresden (7.) | ||||
(9.) EFC Stahl | 0:2 | Babelsberg 03 (6.) | ||||
(10.) BFC Dynamo | 0:3 | Union Berlin (1.) | ||||
Sun Oct 24, 19992:00 PM | ||||||
(16.) Hertha BSC II | 0:1 | VfL Halle 96 (5.) | ||||
(18.) TeBe II | 0:2 | Lok Stendal (12.) |
13.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Nov 5, 19997:00 PM | ||||||
(16.) Carl Zeiss Jena | 2:2 | VfB Leipzig (13.) | ||||
(11.) VFC Plauen | 2:0 | FSV Zwickau (17.) | ||||
Sat Nov 6, 19991:30 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 1:0 | Dresdner SC (4.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(3.) Erzgebirge Aue | 2:0 | TeBe II (18.) | ||||
(5.) Babelsberg 03 | 9:1 | VfL Halle 96 (6.) | ||||
(2.) Sachsen Leipzig | 3:0 | Rot-Weiß Erfurt (10.) | ||||
(8.) Dynamo Dresden | 2:3 | Hertha BSC II (15.) | ||||
(7.) EFC Stahl | 1:0 | BFC Dynamo (12.) | ||||
Sun Nov 7, 19992:00 PM | ||||||
(14.) Lok Stendal | 1:4 | 1.FC Magdeburg (9.) |
14.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Nov 12, 19997:00 PM | ||||||
(10.) 1.FC Magdeburg | 1:2 | Erzgebirge Aue (3.) | ||||
Sat Nov 13, 19992:00 PM | ||||||
(2.) Dresdner SC | 3:1 | EFC Stahl (9.) | ||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | VFC Plauen (11.) | ||||
(14.) VfB Leipzig | 2:3 | Union Berlin (1.) | ||||
(15.) Hertha BSC II | 1:1 | Sachsen Leipzig (4.) | ||||
(8.) VfL Halle 96 | 1:3 | Dynamo Dresden (6.) | ||||
(18.) TeBe II | 3:1 | Carl Zeiss Jena (16.) | ||||
(12.) BFC Dynamo | 1:3 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
(17.) FSV Zwickau | 1:1 | Lok Stendal (13.) |
15.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Nov 19, 19997:30 PM | ||||||
(6.) Dynamo Dresden | 0:1 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
Sat Nov 20, 19991:00 PM | ||||||
(3.) Dresdner SC | 2:1 | BFC Dynamo (14.) | ||||
1:30 PM | ||||||
(4.) Sachsen Leipzig | 1:0 | VfL Halle 96 (8.) | ||||
(10.) EFC Stahl | 1:2 | VfB Leipzig (11.) | ||||
(13.) Lok Stendal | 1:1 | Rot-Weiß Erfurt (7.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(2.) Erzgebirge Aue | 3:1 | FSV Zwickau (18.) | ||||
(15.) Carl Zeiss Jena | 3:2 | 1.FC Magdeburg (12.) | ||||
Sun Nov 21, 19991:30 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 1:2 | TeBe II (17.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) VFC Plauen | 5:0 | Hertha BSC II (16.) |
16.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat Dec 4, 19991:00 PM | ||||||
(5.) Babelsberg 03 | 0:0 | Dresdner SC (3.) | ||||
(6.) Rot-Weiß Erfurt | 2:1 | Erzgebirge Aue (4.) | ||||
(7.) VfL Halle 96 | 3:1 | VFC Plauen (11.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(9.) Dynamo Dresden | 0:1 | Sachsen Leipzig (2.) | ||||
(10.) VfB Leipzig | 3:0 | BFC Dynamo (16.) | ||||
(18.) FSV Zwickau | 0:2 | Carl Zeiss Jena (12.) | ||||
Sun Dec 5, 19992:00 PM | ||||||
(13.) 1.FC Magdeburg | 1:2 | Union Berlin (1.) | ||||
(15.) Hertha BSC II | 1:1 | Lok Stendal (14.) | ||||
(17.) TeBe II | 2:3 | EFC Stahl (8.) |
17.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri Dec 10, 19997:00 PM | ||||||
(13.) Carl Zeiss Jena | 1:1 | Rot-Weiß Erfurt (6.) | ||||
Sat Dec 11, 19991:00 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 3:0 | FSV Zwickau (18.) | ||||
2:00 PM | ||||||
(4.) Dresdner SC | 0:2 | VfB Leipzig (7.) | ||||
(3.) Erzgebirge Aue | 2:1 | Hertha BSC II (16.) | ||||
(2.) Sachsen Leipzig | 2:1 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
(8.) EFC Stahl | 1:1 | 1.FC Magdeburg (14.) | ||||
(11.) VFC Plauen | 1:1 | Dynamo Dresden (10.) | ||||
(17.) BFC Dynamo | 1:2 | TeBe II (15.) | ||||
Sun Dec 12, 19991:00 PM | ||||||
(12.) Lok Stendal | 1:0 | VfL Halle 96 (9.) |
18.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/5/002:00 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 3:0 | Rot-Weiß Erfurt (8.) | ||||
(3.) Erzgebirge Aue | 1:0 | VfL Halle 96 (10.) | ||||
(11.) Carl Zeiss Jena | 3:1 | Hertha BSC II (16.) | ||||
(6.) VfB Leipzig | 2:0 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
(7.) EFC Stahl | 1:0 | FSV Zwickau (18.) | ||||
(13.) VFC Plauen | 2:2 | Sachsen Leipzig (2.) | ||||
(17.) BFC Dynamo | 0:2 | 1.FC Magdeburg (12.) | ||||
Sun 2/6/002:00 PM | ||||||
(14.) Lok Stendal | 1:1 | Dynamo Dresden (9.) | ||||
Fri 4/7/005:30 PM | ||||||
(4.) Dresdner SC | 2:1 | TeBe II (15.) |
19.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/12/002:00 PM | ||||||
(5.) Babelsberg 03 | 2:1 | VFC Plauen (13.) | ||||
(6.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | EFC Stahl (8.) | ||||
(10.) Dynamo Dresden | 1:1 | Erzgebirge Aue (4.) | ||||
(12.) 1.FC Magdeburg | 0:3 | Dresdner SC (3.) | ||||
(17.) Hertha BSC II | 0:1 | Union Berlin (1.) | ||||
(11.) VfL Halle 96 | 0:6 | Carl Zeiss Jena (9.) | ||||
(18.) FSV Zwickau | 1:1 | BFC Dynamo (16.) | ||||
Sun 2/13/002:00 PM | ||||||
(2.) Sachsen Leipzig | 2:0 | Lok Stendal (14.) | ||||
Wed 3/22/006:00 PM | ||||||
(15.) TeBe II | 3:1 | VfB Leipzig (7.) |
20.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 2/18/007:00 PM | ||||||
(7.) VfB Leipzig | 1:0 | 1.FC Magdeburg (13.) | ||||
Sat 2/19/002:00 PM | ||||||
(2.) Dresdner SC | 6:0 | FSV Zwickau (18.) | ||||
(3.) Erzgebirge Aue | 4:2 | Sachsen Leipzig (4.) | ||||
(9.) Carl Zeiss Jena | 3:0 | Dynamo Dresden (11.) | ||||
(15.) TeBe II | 0:2 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
(16.) BFC Dynamo | 1:2 | Rot-Weiß Erfurt (6.) | ||||
Sun 2/20/002:00 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 2:2 | VfL Halle 96 (12.) | ||||
(8.) EFC Stahl | 2:0 | Hertha BSC II (17.) | ||||
(14.) Lok Stendal | 0:1 | VFC Plauen (10.) |
21.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 2/26/002:00 PM | ||||||
(5.) Babelsberg 03 | 2:0 | Lok Stendal (14.) | ||||
(6.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | Dresdner SC (2.) | ||||
(11.) VFC Plauen | 3:1 | Erzgebirge Aue (3.) | ||||
Sun 2/27/002:00 PM | ||||||
(13.) 1.FC Magdeburg | 6:1 | TeBe II (15.) | ||||
(16.) Hertha BSC II | 3:1 | BFC Dynamo (17.) | ||||
Thu 4/6/005:30 PM | ||||||
(4.) Sachsen Leipzig | 0:1 | Carl Zeiss Jena (7.) | ||||
(12.) VfL Halle 96 | 1:1 | EFC Stahl (9.) | ||||
Fri 4/7/007:00 PM | ||||||
(18.) FSV Zwickau | 0:0 | VfB Leipzig (8.) | ||||
Tue 4/18/006:00 PM | ||||||
(10.) Dynamo Dresden | 3:0 | Union Berlin (1.) |
22.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 3/3/007:00 PM | ||||||
(15.) TeBe II | 1:0 | FSV Zwickau (18.) | ||||
Sat 3/4/002:00 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 1:1 | Sachsen Leipzig (4.) | ||||
(9.) VfB Leipzig | 2:2 | Rot-Weiß Erfurt (6.) | ||||
(7.) EFC Stahl | 4:1 | Dynamo Dresden (11.) | ||||
(17.) BFC Dynamo | 2:0 | VfL Halle 96 (12.) | ||||
Sun 3/5/002:00 PM | ||||||
(13.) 1.FC Magdeburg | 1:4 | Babelsberg 03 (2.) | ||||
Tue 3/21/007:00 PM | ||||||
(8.) Carl Zeiss Jena | 0:0 | VFC Plauen (10.) | ||||
Tue 4/18/007:00 PM | ||||||
(5.) Erzgebirge Aue | 2:3 | Lok Stendal (14.) | ||||
Wed 4/19/006:00 PM | ||||||
(3.) Dresdner SC | 1:1 | Hertha BSC II (16.) |
23.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/11/002:00 PM | ||||||
(6.) Rot-Weiß Erfurt | 3:2 | TeBe II (15.) | ||||
(10.) VFC Plauen | 0:1 | Union Berlin (1.) | ||||
(13.) VfL Halle 96 | 0:3 | Dresdner SC (2.) | ||||
(18.) FSV Zwickau | 0:3 | 1.FC Magdeburg (12.) | ||||
Sun 3/12/002:00 PM | ||||||
(14.) Lok Stendal | 1:4 | Carl Zeiss Jena (7.) | ||||
Wed 4/5/005:30 PM | ||||||
(3.) Babelsberg 03 | 2:2 | Erzgebirge Aue (5.) | ||||
Thu 4/20/006:00 PM | ||||||
(4.) Sachsen Leipzig | 4:4 | EFC Stahl (9.) | ||||
Wed 4/26/006:00 PM | ||||||
(17.) Hertha BSC II | 0:2 | VfB Leipzig (8.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(11.) Dynamo Dresden | 1:1 | BFC Dynamo (16.) |
24.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/18/002:00 PM | ||||||
(2.) Dresdner SC | 2:2 | Dynamo Dresden (11.) | ||||
(9.) EFC Stahl | 1:0 | VFC Plauen (12.) | ||||
(17.) BFC Dynamo | 0:0 | Sachsen Leipzig (3.) | ||||
Sun 3/19/002:00 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 2:0 | Lok Stendal (14.) | ||||
(16.) TeBe II | 1:3 | Hertha BSC II (15.) | ||||
Tue 4/18/007:00 PM | ||||||
(10.) 1.FC Magdeburg | 3:1 | Rot-Weiß Erfurt (8.) | ||||
Wed 4/19/007:00 PM | ||||||
(7.) VfB Leipzig | 1:0 | VfL Halle 96 (13.) | ||||
Thu 4/20/007:00 PM | ||||||
(18.) FSV Zwickau | 2:1 | Babelsberg 03 (4.) | ||||
Tue 5/2/007:00 PM | ||||||
(6.) Carl Zeiss Jena | 2:1 | Erzgebirge Aue (5.) |
25.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 3/25/002:00 PM | ||||||
(4.) Erzgebirge Aue | 2:1 | Union Berlin (1.) | ||||
(5.) Babelsberg 03 | 1:1 | Carl Zeiss Jena (7.) | ||||
(2.) Sachsen Leipzig | 1:0 | Dresdner SC (3.) | ||||
(6.) Rot-Weiß Erfurt | 2:1 | FSV Zwickau (18.) | ||||
(10.) Dynamo Dresden | 2:1 | VfB Leipzig (8.) | ||||
(14.) Hertha BSC II | 0:2 | 1.FC Magdeburg (12.) | ||||
(16.) VfL Halle 96 | 0:5 | TeBe II (13.) | ||||
(15.) Lok Stendal | 1:1 | EFC Stahl (9.) | ||||
Sun 3/26/002:00 PM | ||||||
(11.) VFC Plauen | 2:1 | BFC Dynamo (17.) |
26.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 4/1/002:00 PM | ||||||
(17.) BFC Dynamo | 0:3 | Lok Stendal (14.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(6.) Rot-Weiß Erfurt | 1:1 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
Sun 4/2/002:00 PM | ||||||
(3.) Dresdner SC | 5:0 | VFC Plauen (12.) | ||||
(8.) VfB Leipzig | 0:1 | Sachsen Leipzig (2.) | ||||
(11.) 1.FC Magdeburg | 1:1 | VfL Halle 96 (16.) | ||||
(15.) TeBe II | 0:2 | Dynamo Dresden (10.) | ||||
(18.) FSV Zwickau | 4:6 | Hertha BSC II (13.) | ||||
Tue 4/25/006:00 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 2:0 | Carl Zeiss Jena (7.) | ||||
Wed 5/17/002:00 PM | ||||||
(9.) EFC Stahl | 0:4 | Erzgebirge Aue (4.) |
27.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 4/11/005:30 PM | ||||||
(5.) Babelsberg 03 | 0:1 | Union Berlin (1.) | ||||
(4.) Sachsen Leipzig | 1:2 | TeBe II (14.) | ||||
(15.) VfL Halle 96 | 4:2 | FSV Zwickau (18.) | ||||
(16.) Lok Stendal | 0:3 | Dresdner SC (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(3.) Erzgebirge Aue | 1:0 | BFC Dynamo (17.) | ||||
(6.) Carl Zeiss Jena | 2:0 | EFC Stahl (10.) | ||||
(8.) Dynamo Dresden | 1:0 | 1.FC Magdeburg (13.) | ||||
(11.) VFC Plauen | 2:1 | VfB Leipzig (9.) | ||||
Wed 4/12/007:00 PM | ||||||
(12.) Hertha BSC II | 2:1 | Rot-Weiß Erfurt (7.) |
28.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/14/007:00 PM | ||||||
(13.) 1.FC Magdeburg | 0:0 | Sachsen Leipzig (4.) | ||||
Sat 4/15/002:00 PM | ||||||
(18.) FSV Zwickau | 0:3 | Dynamo Dresden (8.) | ||||
(2.) Dresdner SC | 0:0 | Erzgebirge Aue (3.) | ||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | VfL Halle 96 (15.) | ||||
(9.) VfB Leipzig | 3:0 | Lok Stendal (16.) | ||||
(10.) EFC Stahl | 0:1 | Union Berlin (1.) | ||||
(17.) BFC Dynamo | 0:2 | Carl Zeiss Jena (6.) | ||||
Sun 4/16/002:00 PM | ||||||
(12.) Hertha BSC II | 0:0 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
Mon 6/12/0010:00 PM | ||||||
(14.) TeBe II | 2:2 | VFC Plauen (11.) |
29.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Thu 2/24/002:00 PM | ||||||
(4.) Sachsen Leipzig | 2:0 | FSV Zwickau (18.) | ||||
Sat 4/22/002:00 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 2:1 | BFC Dynamo (17.) | ||||
(2.) Erzgebirge Aue | 2:0 | VfB Leipzig (9.) | ||||
(6.) Carl Zeiss Jena | 0:0 | Dresdner SC (3.) | ||||
(8.) Dynamo Dresden | 2:0 | Rot-Weiß Erfurt (7.) | ||||
(13.) VFC Plauen | 0:2 | 1.FC Magdeburg (12.) | ||||
(16.) VfL Halle 96 | 0:1 | Hertha BSC II (11.) | ||||
Mon 4/24/002:00 PM | ||||||
(5.) Babelsberg 03 | 3:2 | EFC Stahl (10.) | ||||
(14.) Lok Stendal | 3:0 | TeBe II (15.) |
30.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 4/28/007:00 PM | ||||||
(15.) TeBe II | 2:3 | Erzgebirge Aue (2.) | ||||
(18.) FSV Zwickau | 3:1 | VFC Plauen (13.) | ||||
Sat 4/29/002:00 PM | ||||||
(3.) Dresdner SC | 1:2 | Union Berlin (1.) | ||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 2:1 | Sachsen Leipzig (4.) | ||||
(9.) VfB Leipzig | 1:2 | Carl Zeiss Jena (6.) | ||||
(16.) VfL Halle 96 | 0:1 | Babelsberg 03 (5.) | ||||
(17.) BFC Dynamo | 3:0 | EFC Stahl (11.) | ||||
Sun 4/30/002:00 PM | ||||||
(10.) 1.FC Magdeburg | 8:1 | Lok Stendal (14.) | ||||
(12.) Hertha BSC II | 1:1 | Dynamo Dresden (8.) |
31.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 5/5/006:00 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 0:0 | VfB Leipzig (9.) | ||||
(6.) Babelsberg 03 | 0:2 | BFC Dynamo (17.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(13.) VFC Plauen | 0:1 | Rot-Weiß Erfurt (7.) | ||||
8:00 PM | ||||||
(5.) Carl Zeiss Jena | 2:1 | TeBe II (15.) | ||||
Sat 5/6/002:00 PM | ||||||
(2.) Erzgebirge Aue | 1:3 | 1.FC Magdeburg (10.) | ||||
(4.) Sachsen Leipzig | 1:2 | Hertha BSC II (11.) | ||||
(8.) Dynamo Dresden | 3:1 | VfL Halle 96 (16.) | ||||
(12.) EFC Stahl | 0:5 | Dresdner SC (3.) | ||||
Sun 5/7/002:00 PM | ||||||
(14.) Lok Stendal | 0:2 | FSV Zwickau (18.) |
32.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 5/9/007:00 PM | ||||||
(11.) 1.FC Magdeburg | 2:3 | Carl Zeiss Jena (5.) | ||||
Wed 5/10/006:00 PM | ||||||
(6.) Babelsberg 03 | 1:0 | Dynamo Dresden (8.) | ||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 1:0 | Lok Stendal (14.) | ||||
(16.) VfL Halle 96 | 0:2 | Sachsen Leipzig (4.) | ||||
(17.) BFC Dynamo | 0:0 | Dresdner SC (2.) | ||||
7:00 PM | ||||||
(9.) VfB Leipzig | 0:0 | EFC Stahl (12.) | ||||
(10.) Hertha BSC II | 2:1 | VFC Plauen (13.) | ||||
(15.) TeBe II | 0:2 | Union Berlin (1.) | ||||
(18.) FSV Zwickau | 2:1 | Erzgebirge Aue (3.) |
33.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/13/002:00 PM | ||||||
(1.) Union Berlin | 3:2 | 1.FC Magdeburg (11.) | ||||
(2.) Dresdner SC | 5:0 | Babelsberg 03 (6.) | ||||
(3.) Erzgebirge Aue | 2:0 | Rot-Weiß Erfurt (7.) | ||||
(4.) Carl Zeiss Jena | 2:1 | FSV Zwickau (18.) | ||||
(5.) Sachsen Leipzig | 0:0 | Dynamo Dresden (8.) | ||||
(12.) EFC Stahl | 2:2 | TeBe II (16.) | ||||
(13.) VFC Plauen | 1:2 | VfL Halle 96 (15.) | ||||
(14.) Lok Stendal | 2:0 | Hertha BSC II (10.) | ||||
(17.) BFC Dynamo | 2:3 | VfB Leipzig (9.) |
34.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 5/20/002:00 PM | ||||||
(5.) Babelsberg 03 | 2:0 | Sachsen Leipzig (6.) | ||||
(7.) Rot-Weiß Erfurt | 2:0 | Carl Zeiss Jena (4.) | ||||
(8.) Dynamo Dresden | 1:0 | VFC Plauen (13.) | ||||
(9.) VfB Leipzig | 4:0 | Dresdner SC (2.) | ||||
(11.) 1.FC Magdeburg | 4:0 | EFC Stahl (12.) | ||||
(10.) Hertha BSC II | 2:0 | Erzgebirge Aue (3.) | ||||
(14.) VfL Halle 96 | 3:1 | Lok Stendal (16.) | ||||
(15.) TeBe II | 7:3 | BFC Dynamo (17.) | ||||
(18.) FSV Zwickau | 0:1 | Union Berlin (1.) |