For using this site, please activate JavaScript.
Elfmeter Facebook-Blau Facebook-Messenger-Blau Facebook-Messenger-Weiss Groundhopping Laender Platzverweis Spiele Spieler Tore Torschuetzen Trainer Twitter-Blau Vereine Wettbewerbe WhatsApp-gruen alles_gelesen bc-land bc-spieler bc-verein bc-wettbewerb facebook fanticker fanticker_white favoriten google+ home instagram kalender_blue kommentare_beitraege_sprechblase linkedin liveticker_white mail-schwarz notification offizielle-homepage passwort pinterest rss schliessen share-blauaufweiss share-weissaufblau snapchat suche-grau suche thread_erstellen twitter vimeo whatsapp xing youtube

Matches Apr 20, 2019

Matchday 30
Bayern Munich Bayern Munich 1:0 SV Werder Bremen Werder Bremen
 
FC Augsburg FC Augsburg 6:0 VfB Stuttgart VfB Stuttgart
 
1.FSV Mainz 05 1.FSV Mainz 05 3:1 Fortuna Düsseldorf F. Düsseldorf
 
Bay. Leverkusen Bayer 04 Leverkusen 2:0 1.FC Nuremberg 1.FC Nuremberg
 
Bor. M'gladbach Borussia Mönchengladbach 1:2 RB Leipzig RB Leipzig
 
FC Schalke 04 FC Schalke 04 2:5 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Hamburger SV Hamburger SV 1:1 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
Holstein Kiel Holstein Kiel 1:2 SC Paderborn 07 SC Paderborn
 
MSV Duisburg MSV Duisburg 2:2 SV Sandhausen SV Sandhausen
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 1:1 1.FC Union Berlin Union Berlin
Matchday 34
SC Fortuna Köln SC Fortuna Köln 1:1 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
Hallescher FC Hallescher FC 3:0 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
Carl Zeiss Jena FC Carl Zeiss Jena 3:1 SV Wehen Wiesbaden Wehen Wiesbaden
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 3:1 SV Meppen SV Meppen
 
VfL Osnabrück VfL Osnabrück 2:0 VfR Aalen VfR Aalen
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 2:0 Würzburger Kickers Würzb. Kickers
 
Preußen Münster Preußen Münster 1:0 SG Sonnenhof Großaspach Sonnenhof-Gr.
Matchday 35 Man City Manchester City 1:0 Tottenham Hotspur Spurs
  Bournemouth AFC Bournemouth 0:1 Fulham FC Fulham
  West Ham West Ham United 2:2 Leicester City Leicester
  Huddersfield Huddersfield Town 1:2 Watford FC Watford
 
Wolves Wolverhampton Wanderers 0:0 Brighton & Hove Albion Brighton
  Newcastle Newcastle United 3:1 Southampton FC Southampton
Matchday 33 Celta de Vigo Celta de Vigo 2:1 Girona FC Girona
  SD Eibar SD Eibar 0:1 Atlético Madrid Atlético Madrid
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 0:0 SD Huesca SD Huesca
  FC Barcelona FC Barcelona 2:1 Real Sociedad Real Sociedad
  Parma Parma Calcio 1913 1:1 AC Milan AC Milan
  Udinese Calcio Udinese Calcio 1:1 US Sassuolo Sassuolo
  Lazio SS Lazio 1:2 Chievo Verona Chievo Verona
  FC Empoli FC Empoli 2:4 SPAL SPAL
  Genoa Genoa CFC 0:1 Torino FC Torino
  Bologna Bologna FC 1909 3:0 UC Sampdoria Sampdoria
  Cagliari Calcio Cagliari Calcio 1:0 Frosinone Calcio Frosinone
 
Juventus Juventus FC 2:1 ACF Fiorentina Fiorentina
 
Inter Inter Milan 1:1 AS Roma AS Roma
  Guingamp EA Guingamp 1:3 Olympique Marseille Marseille
  OGC Nice OGC Nice 0:1 SM Caen SM Caen
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 2:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  R. Strasbourg RC Strasbourg Alsace 1:3 HSC Montpellier Montpellier
Matchday 26
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 2:1 TSV Hartberg TSV Hartberg
 
SV Mattersburg SV Mattersburg 3:1 FC Wacker Innsbruck FC Wacker
 
SCR Altach SC Rheindorf Altach 2:2 Rapid Vienna Rapid Vienna
Matchday 24 Ufa FK Ufa 1:2 Arsenal Tula Arsenal Tula
  Orenburg FK Orenburg 3:0 FK Rostov Rostov
  Dinamo Moscow Dinamo Moscow 1:0 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Loko Moscow Lokomotiv Moscow 1:1 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Krasnodar FK Krasnodar 2:3 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Ural II Ural Ekaterinburg II 1:2 Rubin Kazan II Rubin Kazan II
Matchday 30
Grasshoppers Grasshopper Club Zurich 1:1 FC Thun FC Thun
 
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 1:2 FC Luzern FC Luzern
Matchday 31 FC Emmen FC Emmen 2:0 FC Utrecht FC Utrecht
  FC Groningen FC Groningen 0:1 Ajax Amsterdam Ajax
  Vitesse Vitesse Arnhem 4:1 PEC Zwolle PEC Zwolle
 
VVV-Venlo VVV-Venlo 4:1 De Graafschap Doetinchem De Graafschap
 
Feyenoord Feyenoord Rotterdam 2:1 AZ Alkmaar AZ Alkmaar
Matchday 6 Sepsi Sf. Gh. Sepsi Sf. Gheorghe 0:1 CFR Cluj CFR Cluj
Matchday 29 Konyaspor U19 Konyaspor U19 1:2 MKE Ankaragücü U19 Ankaragücü U19
  Antalyaspor U19 Antalyaspor U19 8:1 Akhisarspor U19 Akhisarspor U19
  Fenerbahce U19 Fenerbahce SK U19 0:0 Alanyaspor U19 Alanyaspor U19
  BB. Erzurum U19 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U19 2:1 Göztepe U19 Göztepe U19
  Besiktas U19 Besiktas JK U19 3:1 Sivasspor U19 Sivasspor U19
  C. Rizespor U19 Caykur Rizespor U19 2:5 Basaksehir U19 Basaksehir U19
  Y. Malatya U19 Yeni Malatyaspor U19 0:0 Trabzonspor U19 Trabzonspor U19
  Kayserispor U19 Kayserispor U19 0:1 Galatasaray SK U19 Galatasaray U19
  Bursaspor U19 Bursaspor U19 2:1 Kasimpasa U19 Kasimpasa U19
  Akhisarspor U21 Akhisarspor U21 1:0 Antalyaspor U21 Antalyaspor U21
  Göztepe U21 Göztepe U21 3:2 Büyüksehir Belediye Erzurumspor U21 BB Erzurum U21
  Galatasaray U21 Galatasaray SK U21 4:0 Kayserispor U21 Kayserispor U21
  Trabzonspor U21 Trabzonspor U21 1:0 Yeni Malatyaspor U21 Y. Malatya U21
  Trabzonspor Trabzonspor 2:1 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
  Akhisarspor Akhisarspor 1:2 Antalyaspor Antalyaspor
  Göztepe Göztepe 0:1 Büyüksehir Belediye Erzurumspor BB Erzurumspor
  Galatasaray Galatasaray SK 3:1 Kayserispor Kayserispor
Matchday 30 Belenenses SAD Belenenses SAD 1:3 Rio Ave FC Rio Ave FC
  Moreirense Moreirense FC 0:1 GD Chaves Chaves
  Feirense CD Feirense 0:2 SC Braga Braga
  FC Porto FC Porto 1:0 CD Santa Clara Santa Clara
Matchday 1 Hamilton Acad. Hamilton Academical FC 1:1 Motherwell FC Motherwell FC
  Livingston FC Livingston FC 1:3 St. Mirren FC St. Mirren
  St. Johnstone St. Johnstone FC 2:0 Dundee FC Dundee FC
  Heart of Midl. Heart of Midlothian FC 1:3 Rangers FC Rangers
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 0:1 Aberdeen FC Aberdeen FC
Matchday 29 RUW Ciney RUW Ciney 1:4 Royale Entente Durbuy RE Durbuy
  UR La Louvière Centre UR La Louvière Centre 5:1 RS Waremmien FC Waremme
Matchday 23 VW Hamme KFC VW Hamme 5:1 KVV Vosselaar KVV Vosselaar
Matchday 4 GIF Sundsvall GIF Sundsvall 1:2 Kalmar FF Kalmar FF
  Sirius IK Sirius 0:1 Malmö FF Malmö FF
Matchday 32 Dinamo Vranje FK Dinamo Vranje 1:0 FK Vozdovac Vozdovac
  Napredak FK Napredak Krusevac 5:0 FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina
  Backa OFK Backa 2:2 FK Macva Sabac Macva
  Rad FK Rad 1:0 FK Radnik Surdulica Radnik
  Cukaricki FK Cukaricki 3:2 Red Star Belgrade Red Star
Matchday 30 NK Rudes NK Rudes 1:2 NK Lokomotiva Zagreb NK Lokomotiva
  Inter Zapresic NK Inter Zapresic 2:2 HNK Gorica HNK Gorica
  Hajduk Split HNK Hajduk Split 4:0 HNK Rijeka HNK Rijeka
Matchday 3 KuPS Kuopion Palloseura 0:3 FC Honka FC Honka
  VPS Vaasan Palloseura 2:2 Kokkolan Pallo-Veikot Kokkolan PV
  IFK Mariehamn IFK Mariehamn 2:0 Rovaniemen Palloseura RoPS
Matchday 31 Lechia Gdansk Lechia Gdansk 0:2 Piast Gliwice Piast Gliwice
  Jagiellonia Jagiellonia Bialystok 3:3 Lech Poznan Lech Poznan
  Zaglebie Lubin Zaglebie Lubin 2:3 Pogon Szczecin Pogon Szczecin
  Legia Warszawa Legia Warszawa 1:0 Cracovia Kraków Cracovia Kraków
Matchday 30 CSKA Sofia CSKA Sofia 0:0 Levski Sofia Levski Sofia
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 3:0 Botev Plovdiv Botev Plovdiv
Matchday 28 NK Triglav NK Triglav Kranj 2:1 NS Mura NS Mura
  NK Maribor NK Maribor 3:1 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
Matchday 21 Pr. Niederkorn FC Progrès Niederkorn 0:2 F91 Dudelange F91 Dudelange
  E. Ettelbrück FC Etzella Ettelbruck 2:2 CS Fola Esch CS Fola Esch
  US Rumelange US Rumelange 1:3 US Mondorf-Les-Bains US Mondorf
  Jeunesse Esch Jeunesse Esch 1:1 Union Titus Petange Titus Petange
  Vict. Rosport FC Victoria Rosport 0:1 FC Differdange 03 Differdange 03
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 4:1 FC UNA Strassen FC UNA Strassen
  US Hostert US Hostert 1:0 FC RM Hamm Benfica Hamm Benfica
Matchday 29 Debrecen Debreceni VSC 2:1 Szombathelyi Haladás Haladás
  Újpest FC Újpest FC 0:0 Budapest Honvéd FC Honvéd
  MTK Budapest MTK Budapest 0:1 Kisvárda FC Kisvárda
  Puskás AFC Puskás Akadémia FC 1:0 Mezőkövesd Zsóry FC Mezőkövesd
  Diósgyőr Diósgyőri VTK 1:0 Paksi FC Paksi FC
  Ferencváros Ferencvárosi TC 4:1 MOL Vidi FC Vidi FC
Matchday 5 MSK Zilina MSK Zilina 1:2 SKF Sered SKF Sered
  Michalovce MFK Zemplin Michalovce 0:2 DAC Dunajska Streda Dunajska Streda
  Podbrezova FK Zeleziarne Podbrezova 0:0 AS Trencin AS Trencin
  Spartak Trnava Spartak Trnava 0:1 FK Senica FK Senica
  FC Nitra FC Nitra 2:2 FC Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
Matchday 30 FC Lichtenfels 1.FC Lichtenfels 2:00 PM SC Großschwarzenlohe SC Groß'lohe
  SpVgg Selbitz SpVgg Selbitz 3:00 PM TSV Neudrossenfeld TSV Neudrossenfeld
  TSV Buch TSV Buch (Bay.) 3:00 PM SV Friesen SV Friesen
  Baiersdorfer SV Baiersdorfer SV 3:00 PM SG Quelle Fürth Quelle Fürth
  Vorw. Röslau FC Vorwärts Röslau 3:00 PM FC Eintracht Bamberg Eintr. Bamberg
  SV Memmelsdorf SV Memmelsdorf 3:00 PM TSV Kornburg TSV Kornburg
  TSV Sonnefeld TSV Sonnefeld 3:00 PM SC 04 Schwabach SC 04 Schwabach
  1.FC H'aurach 1.FC Herzogenaurach 3:00 PM 1.SC Feucht 1.SC Feucht
  FC Coburg FC Coburg 4:00 PM SV Mitterteich SV Mitterteich
Matchday 26 Kleinrinderfeld TSV Kleinrinderfeld 4:00 PM 1.FC Geesdorf 1.FC Geesdorf
  Erlenbach SV Erlenbach 4:00 PM 1.FC Fuchsstadt 1.FC Fuchsstadt
  TuS Röllbach TuS Röllbach 4:00 PM TSV Lengfeld (Bay.) TSV Lengfeld
  Alem. Haibach Alemannia Haibach 4:00 PM TuS Feuchtwangen Feuchtwangen
  Unterpleichfeld TSV Unterpleichfeld 4:00 PM TG Höchberg TG Höchberg
  SV Euerbach-K. SV Euerbach-Kützberg 4:00 PM SC Aufkirchen SC Aufkirchen
  Viktoria Kahl Viktoria Kahl 4:00 PM TSV Karlburg TSV Karlburg
  ASV Rimpar ASV Rimpar 4:00 PM DJK Schwebenried Schwebenried
Matchday 30 E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 2:00 PM TSV Neuried TSV Neuried
  VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos 2:00 PM TSV Kastl TSV Kastl
  TSV Wasserburg TSV 1880 Wasserburg 2:00 PM SpVgg Landshut SpVgg Landshut
  SV Erlbach SV Erlbach 2:00 PM SE Freising SE Freising
  FC Töging FC Töging 2:30 PM SB Chiemgau Traunstein SB Traunstein
  ASV Dachau ASV Dachau 3:00 PM ASCK Simbach Simbach
  TSV Bogen TSV Bogen 3:00 PM Sportbund DJK Rosenheim SB Rosenheim
  FC Deisenhofen FC Deisenhofen 3:00 PM TuS 1860 Pfarrkirchen Pfarrkirchen
  FC Moosinning FC Moosinning 3:00 PM TSV Grünwald TSV Grünwald
Matchday 21 TSV Wankendorf TSV Wankendorf 6:2 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
Matchday 19 BW Bornreihe SV Blau-Weiß Bornreihe 2:1 Teutonia Uelzen Teutonia Uelzen
  FC Verden 04 FC Verden 04 2:2 MTV Eintracht Celle MTVE Celle
Matchday 29 SV Saar 05 SV Saar 05 Saarbrücken 0:0 FV Eppelborn FV Eppelborn
Matchday 20 SSV Kästorf SSV Kästorf 1922 1:0 1.SC Göttingen 05 Göttingen 05
  Landolfsh./Seu. TSV Landolfshausen/Seulingen 7:1 TSV Hillerse TSV Hillerse
  F. Lebenstedt Fortuna Lebenstedt 0:1 TSV Germania Lamme TSV Lamme
Matchday 19 OSV Hannover OSV Hannover 1:4 TV Stuhr TV Stuhr
  Heeßeler SV Heeßeler SV 2:1 SV Ramlingen-Ehlershausen Ramlingen-E.
  BW Papenburg Blau-Weiß Papenburg 1:0 SC Melle 03 SC Melle 03
Matchday 20 BV Essen BV Essen 4:0 Blau-Weiß Lohne BW Lohne
Matchday 29 SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 0:1 SG Hochwald/Zerf SG Hochwald
  SG Alfbachtal SG Alfbachtal 4:2 FSV Salmrohr FSV Salmrohr
  TuS Oberwinter TuS Oberwinter 4:3 Ahrweiler BC Ahrweiler BC
  SV Morbach SV Morbach 5:2 TuS Mayen TuS Mayen
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 0:4 SG 2000 Mülheim-Kärlich Mülheim-Kärlich
  SpVgg Wirges SpVgg EGC Wirges 2:1 SG Eintracht Mendig-Bell SG Mendig
Matchday 18 FV Löchgau FV Löchgau 1:2 1.FC Heiningen 1.FC Heiningen
Matchday 22 Adler Weidenh. SV Adler Weidenhausen 3:2 FSV Dörnberg FSV Dörnberg
  Grebenstein TuSpo Grebenstein 4:0 SV 07 Eschwege SV 07 Eschwege
Matchday 25 SSV Sand SSV Sand 2:2 SG Johannesberg SG Johannesberg
  SV 1910 Neuhof SV 1910 Neuhof 0:0 OSC Vellmar OSC Vellmar
Matchday 24 TSV Bützow TSV Bützow 3:0 SV 90 Görmin SV 90 Görmin
  Rostocker FC Rostocker FC 1895 5:1 SV Hanse Neubrandenburg 01 SV Hanse 01
  SV Pastow SV Pastow 3:1 Güstrower SC 09 Güstrower SC
  Grimmener SV Grimmener SV 0:1 FSV Einheit Ueckermünde E. Ueckermünde
  Neubrandenburg 1.FC Neubrandenburg 04 9:2 TSV 1860 Stralsund TSV 1860
  U. Schönebeck Union 1861 Schönebeck 0:8 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
  Sangerhausen VfB 1906 Sangerhausen 3:3 SV Eintracht Elster Eintr. Elster
  Edelw. Arnstedt SV Edelweiß Arnstedt 2:0 SV Blau-Weiß Dölau Blau-Weiß Dölau
Matchday 19 SV Steinwenden SV Steinwenden 1:3 TSV Gau-Odernheim Gau-Odernheim
Semi-Finals TuS Dassendorf TuS Dassendorf 1:0 SC Victoria Hamburg SC Victoria
  BW Büßleben SV Blau-Weiß Büßleben 1:4 FSV Preußen Bad Langensalza Bad Langensalza
Matchday 15 Tiburones Rojos Tiburones Rojos de Veracruz 0:1 CF Monterrey Monterrey
  Club Tijuana Club Tijuana 1:2 Lobos BUAP Lobos
Matchday 8 Cincinnati FC Cincinnati 0:3 Real Salt Lake City Salt Lake
  Toronto FC Toronto FC 4:3 Minnesota United FC Minnesota Utd.
  LA Galaxy Los Angeles Galaxy 2:1 Houston Dynamo Houston
  Chicago Fire Chicago Fire 4:1 Colorado Rapids Colorado
  Philadelphia Philadelphia Union 3:0 Montreal Impact Montreal Impact
  Orlando City SC Orlando City SC 1:0 Vancouver Whitecaps FC Vancouver
  Atlanta United Atlanta United FC 1:2 FC Dallas FC Dallas
Matchday 12 City of Angels City of Angels FC 0:4 Riverside Coras Riverside Coras
Matchday 13 Tigres FC Tigres FC 4:2 Llaneros FC Llaneros FC
  Uni. Popayán Universitario Popayán 0:0 Leones FC Leones FC
  Atlético FC Atlético FC 10:00 PM Fortaleza CEIF Fortaleza CEIF
  Orsomarso SC Orsomarso SC 1:2 Bogotá FC Bogotá FC
  Valledupar FCR Valledupar 0:1 Boyacá Chicó FC Boyacá Chicó
  Real Cartagena CD Real Cartagena 2:2 Deportivo Pereira Pereira
Matchday 17 Deportes Tolima Deportes Tolima 2:2 Alianza Petrolera Alianza Petrol.
  Once Caldas Once Caldas 1:0 CD La Equidad Seguros SA CD La Equidad
Matchday 8 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 3:0 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Urawa Reds Urawa Red Diamonds 1:0 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 1:0 Júbilo Iwata Júbilo Iwata
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 1:0 Sagan Tosu Sagan Tosu
  Kashima Antlers Kashima Antlers 1:0 Vegalta Sendai Vegalta Sendai
  Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse 1:0 Cerezo Osaka Cerezo Osaka
  Gamba Osaka Gamba Osaka 1:1 Oita Trinita Oita Trinita
Matchday 10 Tokyo Verdy Tokyo Verdy 1:1 Albirex Niigata Albirex Niigata
  Ventforet Kofu Ventforet Kofu 1:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Tochigi SC Tochigi SC 1:3 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Ehime FC Ehime FC 1:2 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 2:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
Matchday 28 Shabab Al-Shabab Riyadh 2:0 Al-Hazm Al-Hazm
  Al-Feiha Al-Feiha FC 3:4 Al-Faisaly Harmah Faisaly
Matchday 30 FC Kamza FC Kamza 0:3 KF Teuta KF Teuta
  Flamurtari FC Flamurtari FC 1:1 FC Luftëtari FC Luftëtari
  KS Kastrioti KS Kastrioti Krujë 1:1 FK Partizani FK Partizani
  KF Laçi KF Laçi 1:0 KF Skënderbeu KF Skënderbeu
  KF Tirana KF Tirana 0:2 FK Kukësi FK Kukësi
Matchday 26 Brisbane Roar Brisbane Roar 1:6 Newcastle United Jets Newcastle
  Central Coast Central Coast Mariners 3:1 Western Sydney Wanderers Western Sydney
  Zeljeznicar U17  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 1:0 HSK Zrinjski Mostar U17 Zrinjski U17
Matchday 20 V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 3:2 NK Siroki Brijeg U19 S. Brijeg U19
  NK Celik U19 NK Celik Zenica U19 1:3 FK Zvijezda 09 U19 FK Zvijezda 09
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 5:2 FK Sarajevo Academy U19 Sarajevo U19
Matchday 27 Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 2:1 FK Sarajevo FK Sarajevo
  Celik Zenica NK Celik Zenica 1:1 FK Tuzla City FK Tuzla City
  Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 3:1 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 1:1 FK Zvijezda 09 Zvijezda 09
  Siroki Brijeg NK Siroki Brijeg 1:0 HSK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 3:0 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
Matchday 15 Metropolitanos Metropolitanos FC 2:1 Zamora FC Zamora
Matchday 23 FK Igman FK Igman Konjic 1:0 HNK Capljina HNK Capljina
  Zvijezda G. NK Zvijezda Gradacac 2:0 NK Novi Travnik NK Novi Travnik
  NK Vitez NK Vitez 3:0 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
  Olimp. Sarajevo FK Olimpik Sarajevo 3:0 NK Bratstvo Gracanica Br. Gracanica
  HNK Orasje HNK Orasje 1:1 NK TOSK Tesanj TOSK Tesanj
  FK Gorazde FK Gorazde 4:0 NK Bosna Visoko NK Visoko
  NK Metalleghe NK Metalleghe BSI 0:1 FK Velez Mostar Velez Mostar
  FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 1:0 NK Slaven Zivinice Slaven Zivinice
Matchday 7 FK Palanga FK Palanga 2:1 FC Stumbras Kaunas FC Stumbras
  Riteriai FK Riteriai 0:0 Atlantas Klaipeda Atlantas
Matchday 4 Slavia Slavia Mozyr 1:2 BATE Borisov BATE Borisov
  Torpedo Minsk Torpedo Minsk 0:1 Dinamo Minsk Dinamo Minsk
  Gorodeya FK Gorodeya 0:3 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
Matchday 23 Drina Zvornik FK Drina Zvornik 3:0 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
  Rudar Prijedor FK Rudar Prijedor 0:0 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Slavija S. FK Slavija Sarajevo 1:0 FK Tekstilac Derventa Tekstilac
  OFK Sloga OFK Sloga Gornje Crnjelovo 0:3 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 0:0 FK Sloboda Mrkonjic Grad Mrkonjic
  Po­dri­nje FK Po­dri­nje Janja 0:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
Matchday 30 Petrojet Petrojet 2:1 Nogoom FC Nogoom FC
Matchday 25 Mouloudia Mouloudia d'Oujda 1:2 Difaâ El Jadida Difaâ El Jadida
  Berrechid Club Athletic Youssoufia Berrechid 2:0 Moghreb Tétouan Moghreb Tétouan
  Rapide Oued Zem Rapide Oued Zem 1:0 CR Al Hoceima CR Al Hoceima
Matchday 20 Club Africain Club Africain Tunis 0:1 Union Sportive de Ben Guerdane US Ben Guerdane
  JS Kairouan JS Kairouanaise 1:0 Club Athlétique Bizertin CA Bizertin
Matchday 9 Sioni Bolnisi Sioni Bolnisi 2:3 FC Saburtalo Saburtalo
  FC Dila FC Dila Gori 2:1 FC Rustavi Rustavi
  Dinamo Batumi Dinamo Batumi 2:1 Lokomotivi Tbilisi Lokomotivi
Matchday 8 Daegu FC Daegu FC 3:0 FC Pohang Steelers Pohang Steelers
  Sangju Sangmu Sangju Sangmu FC 0:3 Jeonbuk Hyundai Motors FC Jeonbuk Motors
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 3:3 Suwon Samsung Bluewings FC Suwon Bluewings
  Ulsan Ulsan Hyundai 0:1 Seongnam FC Seongnam FC
Matchday 24 NK Ankaran NK Ankaran Postojna 0:1 NK Radomlje NK Radomlje
  NK Brezice 1919 NK Brezice 1919 0:1 NK Nafta 1903 NK Nafta 1903
  ASK Bravo ASK Bravo 2:0 ND Ilirija 1911 ND Ilirija
  Drava Ptuj NK Drava Dakinda Ptuj 0:0 NK Dekani NK Dekani
  NK Fuzinar NK Fuzinar 2:2 NK Krka NK Krka
  Tabor Sezana NK Tabor Sezana 0:0 NK Rogaska NK Rogaska
  Beltinci ND Beltinci 0:1 NK Brda NK Brda
  NK Bilje Vitanest Bilje 2:1 NK Roltek Dob NK Dob
Matchday 7 NY Red Bulls II New York Red Bulls II 1:3 Loudoun United FC Loudoun United
  Bethlehem Steel Bethlehem Steel FC 0:3 Indy Eleven Indy Eleven
  Legion FC Birmingham Legion FC 0:0 Swope Park Rangers Swope Park
Matchday 6 Cheonan City Cheonan City FC 0:2 Gimhae City FC Gimhae City
  Daejeon Korail Daejeon Korail FC 1:2 Mokpo City FC Mokpo City
  Busan TC FC Busan Transportation Corporation FC 1:1 Gangneung City FC Gangneung City
  Changwon City Changwon City FC 1:1 Gyeongju KHNP FC Gyeongju KHNP
Matchday 7 Asan Mugunghwa Asan Mugunghwa FC 0:2 FC Anyang FC Anyang
  Gwangju FC Gwangju FC 2:1 Suwon FC Suwon FC
Matchday 4 Orlando B Orlando City B 1:2 Forward Madison FC Forward Madison
Matchday 34 Stranraer Stranraer FC 3:0 Brechin City FC Brechin City
  Dumbarton FC Dumbarton FC 3:0 East Fife FC East Fife
  Montrose Montrose FC 2:1 Airdrieonians FC Airdrieonians
  Stenhousemuir Stenhousemuir FC 0:3 Forfar Athletic FC Forfar Athletic
Matchday 30 Odin '59 Odin '59 Heemskerk 0:1 HSV Hoek Hoek
  SteDoCo VV SteDoCo 4:1 Harkemase Boys Harkemase Boys
  DVS '33 DVS '33 Ermelo 3:1 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  FC Lisse FC Lisse 5:0 Achilles '29 Achilles '29
  ONS Sneek ONS Boso Sneek 7:0 VVOG Harderwijk VVOG
  Groningen U21 FC Groningen U21 1:3 VV DOVO Veenendaal DOVO
  Quick Boys Quick Boys 2:0 VV Noordwijk Noordwijk
  De Dijk ASV De Dijk 0:7 ASWH Ambacht ASWH
  SV Oss '20 SV Oss '20 2:0 ADO '20 Heemskerk ADO '20
  Westlandia RKVV Westlandia 2:0 HBS Craeyenhout HBS
  VV UNA VV UNA Veldhoven 1:1 JVC Cuijk JVC Cuijk
  Blauw Geel '38 Blauw Geel '38 2:4 SV TEC Tiel SV TEC
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan 3:2 OJC Rosmalen OJC Rosmalen
  USV Hercules USV Hercules 1:0 EVV Echt EVV Echt
  Volendam U21 FC Volendam U21 0:0 KVV Quick '20 Quick '20
  HSC '21 HSC '21 Haaksbergen 0:1 VV Dongen Dongen
Matchday 23 Wiener Neustadt SC Wiener Neustadt 1:3 SK Austria Klagenfurt A. Klagenfurt
Matchday 34 Stirling Stirling Albion FC 0:1 Cowdenbeath FC Cowdenbeath FC
  Elgin City Elgin City FC 1:2 Peterhead FC Peterhead FC
  Clyde FC Clyde FC 5:0 Berwick Rangers FC Berwick Rangers
  Albion Rovers Albion Rovers FC 3:2 Edinburgh City FC Edinburgh City
  Queen's Park Queen's Park FC 0:3 Annan Athletic FC Annan Athletic
Matchday 7 FC Elva FC Elva 3:2 Pärnu JK Vaprus Pärnu Vaprus
  FC Flora U21 FC Flora Tallinn U21 3:1 Tartu JK Welco JK Welco
Matchday 25 Chacarita Jrs Club Atlético Chacarita Juniors 0:0 Club Atlético Central Córdoba (SdE) Central Córdoba
  Quilmes Quilmes Atlético Club 3:1 Club Olimpo Olimpo
  CD Morón CD Morón 3:0 Club Atlético Los Andes Los Andes
  Gimnasia (J) Club Atlético Gimnasia y Esgrima (Jujuy) 0:0 Argentino Agropecuario Agropecuario
Matchday 10 CA Fénix CA Fénix 4:4 Club Nacional Nacional
  Rampla Jrs Rampla Juniors FC 0:0 Danubio FC Danubio FC
  Progreso Club Atlético Progreso 4:0 Atletico River Plate Montevideo River Plate
Second Round Vestri Vestri Ísafjördur 3:1 Kári Akranes Kári
Matchday 7 Kalju Nömme Nomme Kalju FC 2:2 Kalev Tallinn Kalev
  FC Maardu Maardu Linnameeskond 0:0 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  JK Tammeka Jalgpallikool Tammeka 1:2 JK Trans Narva JK Trans Narva
Matchday 10 Pirata Pirata FC 2:2 Club Alianza Lima Alianza Lima
  Ayacucho FC Ayacucho FC 0:0 Academia Deportiva Cantolao A.D. Cantolao
Matchday 8 FC Chinland FC Chinland 1:2 Yadanarbon FC Yadanarbon FC
  PTT Rayong PTT Rayong 1:3 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Chiangrai Utd. Singha Chiangrai United 1:1 Samut Prakan City Samut Prakan C.
  Chainat FC Chainat Hornbill FC 2:1 True Bangkok United Bangkok Utd.
  Muangthong Utd. SCG Muangthong United 1:2 Port FC Port FC
Matchday 7 Hougang Utd. Hougang United FC 4:1 Geylang International FC Geylang
  DPMM FC Brunei DPMM FC 4:2 Warriors FC Warriors FC
Matchday 43 Accrington Accrington Stanley 0:3 Luton Town Luton Town
Matchday 6 Tobermore Tobermore United FC postponed Queen's University Queen's Uni
Matchday 7 S & L Swifts Sport & Leisure Swifts postponed Annagh United FC Annagh United
Matchday 13 Dollingstown FC Dollingstown FC postponed Portstewart FC Portstewart FC
Matchday 3 FK Tukums 2000 FK Tukums 2000 5:0 Rezeknes FA Rezeknes FA
  Grobinas Grobinas SC 9:1 Balvu Sporta Centrs Balvu SC
  Dinamo Riga Dinamo Riga/Staicele 1:2 FK Auda Kekava FK Auda
  Super Nova SK Super Nova 3:0 FK Smiltene/BJSS Smiltene
Matchday 36 Pro Piacenza Pro Piacenza 1919 0:3 Arzachena Costa Smeralda Arzachena
  AS Gubbio AS Gubbio 1910 2:2 Pordenone Calcio Pordenone
  AJ Fano Alma Juventus Fano 1906 1:1 Virtusvecomp Verona Virtus Verona
  Giana Erminio AS Giana Erminio 0:0 Ternana Calcio Ternana
  Fermana Fermana FC 1:1 Imolese Calcio 1919 Imolese
  Feralpisalò Feralpisalò 0:2 US Triestina Triestina
  Südtirol FC Südtirol 0:1 AC Renate Renate
  Ravenna Ravenna FC 0:0 LR Vicenza Virtus LR Vicenza
  Rimini Rimini FC 3:1 US Sambenedettese Sambenedettese
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 3:0 SS Monza 1912 Monza
  Teramo Teramo Calcio 2:1 Vis Pesaro dal 1898 Vis Pesaro
  Potenza Potenza Calcio 2:1 AS Viterbese Castrense Viterbese
  Rende Rende Calcio 1968 0:1 Trapani Calcio Trapani
  Juve Stabia SS Juve Stabia 2:1 US Vibonese Vibonese
  Bisceglie AS Bisceglie 1913 0:1 FC Rieti Rieti
  Paganese Paganese Calcio 1926 2:1 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
  Reggina Urbs Reggina 1914 1:0 Casertana FC Casertana
  Catanzaro US Catanzaro 3:0 SS Matera Calcio Matera
  Monopoli SS Monopoli 1966 0:1 Cavese 1919 Cavese
  Catania Calcio Catania 1:0 Sicula Leonzio Sicula Leonzio
Matchday 9 O'Higgins CD O'Higgins 2:0 CD Cobresal Cobresal
  CD Palestino CD Palestino 1:2 CD Universidad Católica CDUC
  Huachipato FC Huachipato FC 1:1 CSD Colo Colo Colo Colo
Matchday 35 CD Lugo CD Lugo 1:2 Granada CF Granada CF
  Gimnàstic Gimnàstic de Tarragona 0:0 Sporting Gijón Sporting Gijón
  Albacete Albacete Balompié 4:2 UD Las Palmas UD Las Palmas
  RCD Mallorca RCD Mallorca 2:0 CF Rayo Majadahonda R. Majadahonda
Matchday 33 Grenoble Grenoble Foot 38 0:2 RC Lens Lens
Matchday 32 Tom Tomsk Tom Tomsk 0:0 Luch Vladivostok Luch
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:1 FK Armavir Armavir
  Sochi FC Sochi 2:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Avangard Kursk Avangard Kursk 0:0 FK Tambov Tambov
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 1:0 FK Tyumen Tyumen
  Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 1:2 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 4:0 Mordovia Saransk Mordovia
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:3 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk
Matchday 31 Poli Timisoara ACS Poli Timisoara 1:1 ACS Energeticianul Energeticianul
  CS Balotesti CS Balotesti 0:0 Luceafarul Oradea Luceafarul
  SSC Farul SSC Farul Constanta 2:1 Aerostar Bacau Aerostar Bacau
  Sportul Snagov CS Sportul Snagov 3:2 Pandurii Targu Jiu Pandurii T.-Jiu
  Daco-Getica ASC Daco-Getica Bukarest 1:0 SCM FC Arges SCM FC Arges
  Ac. Clinceni Academica Clinceni 1:0 FC Metaloglobus Bukarest Metaloglobus
  UTA Arad UTA Arad 2:2 CF Chindia Targoviste Chindia
  Ripensia Ripensia Timisoara 0:1 ASU Poli ASU Poli
Matchday 20 Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 4:0 FK Kolomna Kolomna
  Dolgoprudnyi FK Dolgoprudnyi 2:3 Lokomotiv-Kazanka Moskow Kazanka
  Khimik Novomosk Khimik Novomoskovsk 2:2 Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 3:1 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
  FK Kaluga FK Kaluga 2:0 Strogino Moscow Strogino Moscow
  Sokol Saratov Sokol Saratov 2:0 FK Ryazan FK Ryazan
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 2:1 Zorkiy Krasnogorsk Zorkiy
  M. Lipetsk Metallurg Lipetsk 0:2 Saturn Ramenskoe Saturn
Matchday 30 Paços Ferreira FC Paços de Ferreira 2:1 Académico Viseu FC Académico Viseu
  Benfica B SL Benfica B 1:3 FC Famalicão Famalicão
  Coimbra Académica Coimbra 0:0 CD Mafra Mafra
  Guimarães B Vitória Guimarães SC B 2:2 FC Arouca Arouca
Matchday 34 Falkirk FC Falkirk FC 0:2 Greenock Morton FC Morton
  Inverness Cal. Inverness Caledonian Thistle FC 0:2 Dundee United FC Dundee United
  Partick Thistle Partick Thistle FC 2:1 Alloa Athletic FC Alloa Athletic
  Queen o. t. S. Queen of the South FC 2:1 Dunfermline Athletic FC Dunfermline A.
Matchday 30 Ümraniyespor Ümraniyespor 2:2 Eskisehirspor Eskisehirspor
  Giresunspor Giresunspor 0:3 Denizlispor Denizlispor
  Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 1:0 Istanbulspor Istanbulspor
  FC Winterthur FC Winterthur 2:3 Servette FC Servette FC
  SC Kriens SC Kriens 1:2 FC Schaffhausen FC Schaffhausen
  Rapperswil-Jona FC Rapperswil-Jona 4:1 FC Vaduz FC Vaduz
  FC Chiasso FC Chiasso 0:5 FC Lausanne-Sport Lausanne-Sport
Matchday 29 OFI Crete U19 OFI Crete U19 0:1 Asteras Tripolis U19 Ast.Tripoli U19
  Panetolikos U19 Panetolikos GFS U19 2:1 Aris Thessaloniki U19 Aris U19
  Atromitos U19 Atromitos Athens U19 2:2 Panathinaikos Athens U19 PAO U19
  AEK Athens U19 AEK Athens U19 5:0 AE Larisa U19 AE Larisa U19
Matchday 24 FK Slavoj FK Slavoj Vysehrad 2:0 SK Prevysov SK Prevysov
  Baník Sokolov FK Baník Sokolov 2:0 FC Sellier & Bellot Vlašim Vlašim
  FK Pardubice FK Pardubice 2:1 1.SK Prostejov 1.SK Prostejov
Matchday 4 Degerfors Degerfors IF 1:2 Örgryte IS Örgryte
Matchday 34 Sindjelic Bg FK Sindjelic Belgrad 1:3 FK Javor-Matis Ivanjica Javor-Matis
  Zlatibor FK Zlatibor Cajetina 0:0 FK Metalac Gornji Milanovac Metalac
  FK Bezanija FK Bezanija 2:3 FK TSC Backa Topola FK TSC
  Indjija FK Indjija 0:0 FK Radnicki 1923 Kragujevac Radnicki 1923
Matchday 21 NK Varazdin NK Varazdin 2:0 NK Osijek II NK Osijek II
  NK Kustosija Zagreb NK Kustosija Zagreb 0:0 NK Zadar NK Zadar
Matchday 29 Garbarnia Garbarnia Krakow 0:0 Odra Opole Odra Opole
  Warta Poznan Warta Poznan 0:0 GKS 1962 Jastrzebie GKS Jastrzebie
  Termalica Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 GKS Katowice GKS Katowice
  Stal Mielec Stal Mielec 4:2 Chojniczanka Chojnice Chojniczanka
  GKS Tychy GKS Tychy 3:0 Puszcza Niepolomice P. Niepolomice
Matchday 23 Swit N.D.M. Swit Nowy Dwor Mazowiecki 1:3 MKS Mazur Elk Mazur Elk
  Znicz Biala P. Znicz Biala Piska 0:0 Legia Warsaw II Legia II
  O. Zambrow Olimpia Zambrow 2:1 Ursus Warszawa Ursus Warszawa
  Pelikan Lowicz Pelikan Lowicz 0:2 Unia Skierniewice Unia Skierniewice
  Pol. Warsaw Polonia Warsaw 0:1 Sokol Aleksandrow Lodzki Sokol Aleksandrow Lodzki
Matchday 24 Wda Swiecie Wda Swiecie 0:3 Radunia Stezyca Radunia Stezyca
  Mieszko Gniezno Mieszko Gniezno 1:2 Górnik Konin Górnik Konin
  Jarota Jarocin Jarota Jarocin 0:1 Kotwica Kolobrzeg Kotwica
  Chemik Bydgoszcz Chemik Bydgoszcz 0:3 KP Starogard Gdanski KP Starogard
  Swit Skolwin Swit Skolwin 0:1 Baltyk Gdynia Baltyk Gdynia
  Wierzyca Pelplin Wierzyca Pelplin 1:6 Baltyk Koszalin B. Koszalin
  M. Legnica II Miedz Legnica II 1:0 Zaglebie Lubin II Lubin II
  Rekord Bielsko-Biala Rekord Bielsko-Biala 0:2 Gornik Polkowice Gornik Polk.
  Stilon Stilon Gorzow Wielkopolski 1:0 Ruch Zdzieszowice Ruch Zd.
  Gornik II Gornik Zabrze II 1:1 Piast Zmigrod Piast Zmigrod
  Gwarek T.G. Gwarek Tarnowskie Góry 1:1 Stal Brzeg Stal Brzeg
  Pniowek P.S. Pniowek Pawlowice Slaskie 1:1 Lechia Dzierzoniow L. Dzierzoniow
  Foto-Higiena Foto-Higiena Gac 4:1 Ruch Radzionkow Radzionkow
  MKS Kluczbork MKS Kluczbork 2:4 Sleza Wroclaw Sleza Wroclaw
  Warta Gorzow Warta Gorzow 1:2 Agroplon Głuszyna Agroplon
Matchday 25 Wislanie J. Wislanie Jaskowice 1:1 Avia Swidnik Avia Swidnik
  Wólczanka Wólczanka Wólka Pelkinska 0:1 Sola Oswiecim Sola Oswiecim
  Orleta R.P. Orleta Radzyn Podlaski 2:0 Wisla Sandomierz Wisla Sand.
  Motor Lublin Motor Lublin 2:0 Hutnik Krakow Hutnik Krakow
  Stal Rzeszow Stal Rzeszow 3:0 Wisla Pulawy Wisla Pulawy
  NKP Podhale Podhale Nowy Targ 2:1 Spartakus Daleszyce Spartakus Daleszyce
  Chelmianka Chelmianka Chelm 3:1 Podlasie Biala Podlaska Podlasie B.P.
  Stal Krasnik Stal Krasnik 3:1 Sokol Sieniawa Sokol Sieniawa
  KSZO Ostrowiec KSZO Ostrowiec Swietokrzyski 1:0 Czarni Polaniec Czarni Polaniec
Matchday 4 Hammarby U19 Hammarby IF U19 2:2 Vasalunds IF U19 Vasalund U19
Matchday 6 Taraz FK Taraz 1:2 Shakhter Karaganda Shakhter K.
  Tobol Kostanay Tobol Kostanay 0:0 Zhetysu Taldykorgan Zhetysu
  Atyrau FK Atyrau 1:2 Okzhetpes Kokshetau Okzhetpes
  Kaysar Kaysar Kyzylorda 0:0 Ordabasy Shymkent Ordabasy
  Irtysh Irtysh Pavlodar 0:1 FK Aktobe Aktobe
  Kairat Almaty Kairat Almaty 0:1 FC Astana FC Astana
Matchday 30 Iskra D. FK Iskra Danilovgrad 0:1 FK Zeta Golubovac Zeta Golubovac
  FK Lovcen FK Lovcen Cetinje 1:0 FK Mornar Bar Mornar Bar
  Rudar Pljevlja Rudar Pljevlja 3:0 OFK Grbalj OFK Grbalj
Matchday 5 AGMG Olmaliq FK AGMK Olmaliq 0:1 Bunyodkor Tashkent Bunyodkor
Matchday 13 Derby U18 Derby County U18 1:2 Manchester United U18 Man Utd U18
Matchday 16 Man City U18 Manchester City U18 2:1 Sunderland AFC U18 Sunderland U18
Group A Nigeria U17 Nigeria U17 1:1 Uganda U17 Uganda U17
  Tansania U17 Tansania U17 2:4 Angola U17 Angola U17
Matchday 29 Skra Czesto. Skra Czestochowa 0:2 Resovia Rzeszów Resovia
  Siarka T. Siarka Tarnobrzeg 1:1 Widzew Lodz Widzew Lodz
  Radomiak Radomiak Radom 2:0 Elana Torun Elana Torun
  Pogon Siedlce Pogon Siedlce 4:1 Blekitni Stargard Blekitni
  Olimpia Elblag Olimpia Elblag 1:0