To use this site, please enable Javascript.

Matches Sep 19, 2020

matchday 1
Union Berlin 1.FC Union Berlin 1:3 FC Augsburg FC Augsburg
 
1. FC Köln 1. FC Köln 2:3 TSG 1899 Hoffenheim TSG Hoffenheim
 
Werder Bremen SV Werder Bremen 1:4 Hertha BSC Hertha BSC
 
E. Frankfurt Eintracht Frankfurt 1:1 Arminia Bielefeld Arm. Bielefeld
 
VfB Stuttgart VfB Stuttgart 2:3 SC Freiburg SC Freiburg
 
Bor. Dortmund Borussia Dortmund 3:0 Borussia Mönchengladbach Bor. M'gladbach
 
SV Sandhausen SV Sandhausen 3:2 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 0:3 FC Erzgebirge Aue Erzgebirge Aue
 
Hannover 96 Hannover 96 2:0 Karlsruher SC Karlsruher SC
 
SV Meppen SV Meppen 1:3 TSV 1860 Munich 1860 Munich
 
FSV Zwickau FSV Zwickau 2:1 SpVgg Unterhaching Unterhaching
 
FC Bayern II FC Bayern Munich II 2:2 Türkgücü München Türkgücü Münch.
 
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 0:0 SC Verl SC Verl
 
Hansa Rostock FC Hansa Rostock 3:1 MSV Duisburg MSV Duisburg
 
VfB Lübeck VfB Lübeck 1:1 1.FC Saarbrücken Saarbrücken
matchday 10 Confiança-SE Associação Desportiva Confiança (SE) 1:0 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
  Náutico Clube Náutico Capibaribe 1:1 Associação Chapecoense de Futebol Chapecoense
  América-MG América Futebol Clube (MG) 0:1 Figueirense Futebol Clube Figueirense FC
Group A Treze FC Treze Futebol Clube (PB) 0:0 Esporte Clube Jacuipense (BA) Jacuipense-BA
Group B São Bento (SP) Esporte Clube São Bento (SP) 1:1 Volta Redonda Futebol Clube (RJ) Volta Redonda
matchday 2
Everton Everton FC 5:2 West Bromwich Albion West Brom
  Leeds Leeds United 4:3 Fulham FC Fulham
 
Man Utd Manchester United 1:3 Crystal Palace Crystal Palace
 
Arsenal Arsenal FC 2:1 West Ham United West Ham
  Villarreal Villarreal CF 2:1 SD Eibar SD Eibar
  Getafe Getafe CF 1:0 CA Osasuna CA Osasuna
  Celta de Vigo Celta de Vigo 2:1 Valencia CF Valencia
matchday 1 Fiorentina ACF Fiorentina 1:0 Torino FC Torino
  Hellas Verona Hellas Verona 3:0 AS Roma AS Roma
matchday 4 Lens RC Lens 2:1 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  Stade Rennais Stade Rennais FC 2:1 AS Monaco Monaco
matchday 3 Excelsior '31 Excelsior '31 Rijssen 3:1 VV Staphorst Staphorst
  VVOG VVOG Harderwijk 1:0 VV Goes VV Goes
  SteDoCo VV SteDoCo 3:0 DVS '33 Ermelo DVS '33
  Hoek HSV Hoek 1:2 FC Lisse FC Lisse
  ODIN '59 ODIN '59 Heemskerk 0:1 BVV Barendrecht Barendrecht
  DOVO VV DOVO Veenendaal 11:0 Ajax Amateurs Ajax Amateurs
  Sparta Nijkerk Sparta Nijkerk 2:0 Sportlust '46 Sportlust '46
  Ter Leede VV Ter Leede 0:0 ACV Assen ACV Assen
  VVSB VVSB Noordwijkerhout 1:1 Harkemase Boys Harkemase Boys
matchday 2
RB Salzburg Red Bull Salzburg 4:1 SCR Altach SCR Altach
 
WSG Tirol WSG Tirol 1:1 LASK LASK
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 1:1 Rapid Vienna Rapid Vienna
matchday 8 Ural Ural Yekaterinburg 1:1 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Rostov FK Rostov postponed Rotor Volgograd Rotor Volgograd
matchday 1 Ak. Dinamo U16 Akademia Dinamo Moskau U16 2:1 Akademia FK Rostov U16 FK Rostov U16
  SShOR Zenit U16 SShOR Zenit St. Petersburg U16 1:3 Akademia FK Krasnodar U16 Krasnodar U16
  Ak. Zenit U16 Akademia Zenit St. Petersburg U16 10:0 Akademia Rubin Kazan U16 Ak. Rubin U16
  UOR-5 U16 Master-Saturn Egorjevsk U16 1:0 Y. Konoplev Football Akademia U16 Konoplev U16
  Ak.Loko U16 Akademia Lokomotiv Moskau U16 1:3 Akademia ZSKA Moskau U16 Ak.ZSKA U16
  Akademia Dynamo Akademia Dynamo Moscow 8:2 FK Rostov Academy Akademia Rostov
  SShOR Zenit SShOR Zenit St. Petersburg 0:3 Akademia FK Krasnodar Akad. Krasnodar
  Akademia Zenit Akademia Zenit St. Petersburg 2:0 Akademia Rubin Kazan Akademia Rubin
  UOR-5 U17 Master-Saturn Egorjevsk U17 1:1 Y. Konoplev Football Academy U17 Ak.Konoplev U17
  Akademia Loko Akademia Lokomotiv Moskau 3:2 Akademia CSKA Moscow Akademia CSKA
matchday 4 Sepsi OSK Sepsi OSK Sf. Gheorghe 1:1 FC Viitorul Constanța FC Viitorul
  Univ. Craiova Universitatea Craiova 2:1 FC Voluntari FC Voluntari
matchday 1
FC Lugano FC Lugano 2:1 FC Luzern FC Luzern
 
BSC Young Boys BSC Young Boys 2:1 FC Zürich FC Zürich
matchday 3 Achilles '29 RKSV Achilles '29 0:1 VV Duno Doorwerth VV Duno
  Rijnvogels FC Rijnvogels 3:2 VV Smitshoek Smitshoek
  Spijkenisse VV Spijkenisse 2:2 SV Poortugaal SV Poortugaal
  sv ARC ARC Alphen aan den Rijn 5:3 DHSC Utrecht DHSC Utrecht
  Scherpenzeel VV Scherpenzeel 2:30 PM VV Capelle VV Capelle
  Achilles Veen Achilles Veen 1:1 CVV de Jodan Boys Jodan Boys
  VV Rijsoord VV Rijsoord 0:3 FC 's-Gravenzande Gravenzande
  SC Feyenoord SC Feyenoord Rotterdam 6:1 VV Zwaluwen Vlaardingen Zwaluwen
matchday 2 AZ Alkmaar AZ Alkmaar 1:1 PEC Zwolle PEC Zwolle
  Vitesse Vitesse Arnhem 2:0 Sparta Rotterdam Sparta R.
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 2:1 FC Emmen FC Emmen
  Fortuna Sittard Fortuna Sittard 1:3 SC Heerenveen Heerenveen
 
Genclerbirligi Genclerbirligi Ankara 0:0 Konyaspor Konyaspor
  Denizlispor Denizlispor 0:0 Trabzonspor Trabzonspor
 
Besiktas Besiktas JK 1:1 Antalyaspor Antalyaspor
  Alanyaspor Alanyaspor 2:0 Kayserispor Kayserispor
matchday 3 Genemuiden SC Genemuiden 2:0 SDC Putten SDC Putten
  Buitenpost VV Buitenpost 0:4 Flevo Boys Emmeloord Flevo Boys
  RKAV Volendam RKAV Volendam 5:2 AZSV Aalten AZSV Aalten
  Noordscheschut VV Noordscheschut 1:4 HZVV Hoogeveen HZVV Hoogeveen
  VV Eemdijk VV Eemdijk 5:0 VV DETO Twenterand DETO
  ONS Sneek ONS Sneek 1:2 AVV Swift Swift
  De Dijk ASV De Dijk 0:3 NSC Nijkerk NSC Nijkerk
  SV Urk SV Urk 1:1 VV Berkum Berkum
  LONGA '30 LONGA '30 postponed Be Quick 1887 Be Quick 1887
matchday 8 St. Johnstone St. Johnstone FC 0:1 Ross County FC Ross County
  Celtic Celtic FC 3:2 Livingston FC Livingston FC
  Dundee United Dundee United FC 2:1 St. Mirren FC St. Mirren
  Kilmarnock FC Kilmarnock FC 2:1 Hamilton Academical FC Hamilton Acad.
matchday 3 FK Oleksandriya FK Oleksandriya 0:2 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
  Ingulets Ingulets Petrove 1:1 Desna Chernigiv Desna
  Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv 3:1 PFK Lviv PFK Lviv
matchday 2 Panetolikos Panetolikos GFS 0:2 AEK Athens AEK Athens
  Panetolikos U19 Panetolikos GFS U19 0:1 AEK Athens U19 AEK Athens U19
  PAOK U19 PAOK Thessaloniki U19 4:1 Atromitos Athens U19 Atromitos U19
  PAO U19 Panathinaikos Athens U19 5:2 Apollon Smyrnis U19 Apollon U19
  PAS Lamia U19 PAS Lamia 1964 U19 1:1 OFI Crete U19 OFI Crete U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 2:1 Asteras Tripolis U19 Ast.Tripoli U19
matchday 1 RFC Meux RFC Meux 1:1 RUS Givry RUS Givry
matchday 6 KV Oostende KV Oostende 3:1 Oud-Heverlee Leuven OH Leuven
  Mouscron Royal Excel Mouscron 0:1 KAA Gent KAA Gent
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 2:4 RSC Anderlecht RSC Anderlecht
matchday 4 Union SG Royale Union Saint Gilloise 3:2 RFC Seraing RFC Seraing
  Banik Ostrava FC Banik Ostrava 3:0 FK Pardubice FK Pardubice
  SFC Opava Slezsky FC Opava 0:0 SK Dynamo Ceske Budejovice C. Budejovice
  Bohemians 1905 FC Bohemians Prag 1905 1:4 FC Viktoria Plzen Viktoria Plzen
matchday 2 FC Midtjylland FC Midtjylland 1:0 Lyngby BK Lyngby BK
matchday 8 Backa OFK Backa 0:0 FK Napredak Krusevac Napredak
  Metalac FK Metalac Gornji Milanovac 1:1 FK Mladost Lucani Mladost
  Radnicki Nis FK Radnicki Nis 0:0 FK Cukaricki Cukaricki
matchday 5 HNK Gorica HNK Gorica 2:2 NK Istra 1961 NK Istra
  Dinamo Zagreb GNK Dinamo Zagreb 3:3 Slaven Belupo Koprivnica Slaven Belupo
matchday 16 Oulaisten Oulaisten Huima 0:4 Rovaniemi United Roi Utd
  HauPa Haukiputaan Pallo 0:0 Kajaanin Haka Kajaanin Haka
matchday 17 Rollon Pojat Rollon Pojat 1:2 AC Oulu II AC Oulu II
matchday 15 FC Inter FC Inter Turku 0:1 SJK Seinäjoki SJK Seinäjoki
  Helsinki IFK Helsinki IFK 2:2 IFK Mariehamn IFK Mariehamn
  Ilves Ilves Tampere 1:1 FC Haka FC Haka
matchday 12 FC Kiffen 08 FC Kiffen 08 0:1 Espoon Palloseura Espoon Pallos.
  PK-35 Pallokerho-35 3:1 Järvenpään Palloseura JäPS
  Nurmijärvi Nurmijärven Jalkapalloseura 0:2 Pallokerho Keski-Uusimaa Pallokerho
  Vaasa IFK Vaasa IFK 0:2 FC Kiisto Vaasa FC Kiisto
  GBK Gamlakarleby Bollklubb 1:1 Jakobstads Bollklubb Jakobstads BK
matchday 9 KuPS U19 Kuopion Palloseura U19 1:0 SJK Seinäjoki U19 SJK U19
  FC Honka U19 FC Honka U19 2:2 Käpylän Pallo U19 Käpylän U19
matchday 0 Kirkkonummi FC Kirkkonummi 1:00 PM Bollklubben-46 BK-46
  FC Finnkurd FC Finnkurd 3:15 PM Atlantis FC II Atlantis FC II
matchday 14 Koivukylän Koivukylän Palloseura 0:3 Riihimäen Palloseura RiPS
  Tikkurilan Palloseura Tikkurilan Palloseura 5:2 FC Kontu FC Kontu
  Puistolan Puistolan Urheilijat 2:1 MPS/Atletico Malmi Atletico Malmi
  Nastolan Nopsa Nastolan Nopsa 2:4 Pallokerho Keski-Uusimaa II PKKU II
matchday 4 Lechia Gdansk Lechia Gdansk 4:2 Stal Mielec Stal Mielec
  Pogon Szczecin Pogon Szczecin 1:0 Slask Wroclaw Slask Wroclaw
  Legia Warszawa Legia Warszawa 1:3 Górnik Zabrze Górnik Zabrze
matchday 6 PFC Beroe PFC Beroe Stara Zagora 4:0 Cherno More Varna Cherno More
  Levski Sofia Levski Sofia 3:0 CSKA 1948 CSKA 1948
matchday 7 Lok. Sofia Lokomotiv Sofia 2:0 FC Litex Lovech Litex Lovech
  Yantra Gabrovo Yantra Gabrovo 0:2 Septemvri Sofia Septemvri Sofia
  FC S. Simitli FC Septemvri Simitli 2:3 Hebar Pazardzhik Hebar P.
  Neftochimik Neftochimik Burgas 0:4 Kariana Erden Kariana Erden
matchday 4 NK Bravo NK Bravo 0:0 FC Koper FC Koper
  NK Maribor NK Maribor 2:2 NK Celje NK Celje
  FC UNA Strassen FC UNA Strassen 2:2 Swift Hesperange Hesperange
  RFCU Luxembourg Racing FC Union Luxembourg 0:3 FC Victoria Rosport Vict. Rosport
  FC Wiltz 71 FC Wiltz 71 2:1 Union Titus Petange Titus Petange
  Differdange 03 FC Differdange 03 3:0 FC Etzella Ettelbruck E. Ettelbrück
  FC Rodange 91 FC Rodange 91 1:1 US Hostert US Hostert
matchday 7 Spartak Trnava Spartak Trnava 1:0 ViOn Zlate Moravce-Vrable Zlate Moravce
  Pohronie FK Pohronie 2:2 SKF Sered SKF Sered
  AS Trencin AS Trencin 3:2 FC Nitra FC Nitra
  Ruzomberok MFK Ruzomberok 4:0 Zemplin Michalovce Michalovce
matchday 4 Miersdorf/Zeut. Eintracht Miersdorf/Zeuthen 1:1 Oranienburger FC Eintracht Oranienburg
  GW Lübben SV Grün-Weiß Lübben 2:1 Blau-Weiß Petershagen-Eggersdorf Petershagen-E.
  Sachsenhausen TuS Sachsenhausen 2:3 SV Falkensee/Finkenkrug SV Falkensee/F.
  1.FC Frankfurt 1.FC Frankfurt (Oder) 4:3 Union Klosterfelde U. Klosterfelde
  Einheit Bernau TSG Einheit Bernau 3:0 FSV Bernau FSV Bernau
  E'hüttenstadt FC Eisenhüttenstadt 3:1 SV Zehdenick SV Zehdenick
matchday 25 TSV Bad Abbach TSV Bad Abbach 2:0 1.FC Bad Kötzting Bad Kötzting
  FC Tegernheim FC Tegernheim 0:4 SV Grafenwöhr SV Grafenwöhr
  ASV Neumarkt ASV Neumarkt 6:0 SpVgg Pfreimd SpVgg Pfreimd
  TSV Bogen TSV Bogen 3:2 ASV Burglengenfeld Burglengenfeld
  SpVgg Lam SpVgg Lam 3:0 TSV Kareth-Lappersdorf TSV Kareth
matchday 24 E. Karlsfeld Eintracht Karlsfeld 1:1 VfB Hallbergmoos VfB Hallbergmoos
  TuS Holzkirchen TuS Holzkirchen 0:2 1.FC Passau 1.FC Passau
  SB Traunstein SB Chiemgau Traunstein 1:1 TSV Waldkirchen TSV Waldkirchen
  Kirchheimer SC Kirchheimer SC 1:2 FC Töging FC Töging
matchday 3 Melchiorshausen TSV Melchiorshausen 3:3 SV Lemwerder SV Lemwerder
  1.FC Burg 1.FC Burg 3:2 SC Vahr-Blockdiek SC Vahr-Blockd.
  Woltmershausen TS Woltmershausen 7:3 FC Huchting FC Huchting
  TuRa Bremen TuRa Bremen 0:1 TuSpo Surheide TuSpo Surheide
matchday 4 SF Köllerbach SF Köllerbach 2:0 SpVgg Quierschied Quierschied
  FSG Steinbach FSG Ottweiler/Steinbach 1:4 SV Saar 05 Saarbrücken SV Saar 05
  SV Mettlach SV Mettlach 3:3 SV Auersmacher Auersmacher
  SV Bliesmengen SV Bliesmengen-Bolchen 0:2 FV Schwalbach FV Schwalbach
  VfB Dillingen VfB Dillingen 6:2 FC 08 Homburg II FC Homburg II
matchday 1 Büdelsd. TSV Büdelsdorfer TSV 0:2 TuS Rotenhof TuS Rotenhof
  Nordmark Satrup TSV Nordmark Satrup 3:1 BSC Brunsbüttel BSC Brunsbüttel
  MTV Tellingstedt MTV Tellingstedt 6:1 SG Geest 05 SG Geest 05
matchday 3 TSV Wetschen TSV Wetschen 1:1 TSV Godshorn TSV Godshorn
  FC Eldagsen FC Eldagsen 4:1 SpVgg Bad Pyrmont Bad Pyrmont
matchday 1 Comet Kiel SC Comet Kiel 1:3 Osterrönfelder TSV Osterrönfeld
  SpVg Eidertal SpVg Eidertal Molfsee 1:1 TSV Klausdorf TSV Klausdorf
  Hohenwestedt MTSV Hohenwestedt 2:2 SVT Neumünster SVT Neumünster
matchday 4 SG Malberg/R. SG Malberg/Rosenheim 3:2 FV Hunsrückhöhe Morbach FV Morbach
  FSV Tarforst FSV Trier-Tarforst 3:3 SG 99 Andernach SG 99 Andernach
matchday 2 Einheit Kamenz SV Einheit Kamenz 4:2 Großenhainer FV 1990 Großenhainer FV
  SC Freital SC Freital 1:0 FV Eintracht Niesky Eintr. Niesky
  BSG Stahl Riesa BSG Stahl Riesa 1:0 SG Handwerk Rabenstein SG Rabenstein
  Mo. Marienberg FSV Motor Marienberg 1:1 SG Motor Wilsdruff Motor Wilsdruff
  Markranstädt SSV Markranstädt 4:1 SG Taucha 99 SG Taucha 99
  FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz 1:1 VfL Pirna-Copitz VfL Pirna-Copitz
  BW Leipzig FC Blau-Weiß Leipzig 1:3 LSV Neustadt/Spree Neustadt/Spree
  Radebeuler BC Radebeuler BC 08 3:1 Kickers 94 Markkleeberg K. Markkleeberg
matchday 3 Schott Jena SV Schott Jena 3:2 Eintracht Sondershausen Sondershausen
  G. Westvororte TSV Gera Westvororte 2:0 SpVgg Geratal SpVgg Geratal
  Heiligenstadt 1.SC 1911 Heiligenstadt 1:2 SV Eintracht Eisenberg E. Eisenberg
  Thüringen Weida FC Thüringen Weida 0:5 SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord 1:0 SV 09 Arnstadt SV 09 Arnstadt
  SV Ehrenhain SV Ehrenhain 1:2 FSV Schleiz FSV Schleiz
  1.FC Sonneberg 1.FC Sonneberg 2:0 FC Wacker Teistungen Teistungen
  SpVgg Neckarelz SpVgg Neckarelz 0:5 ATSV Mutschelbach Mutschelbach
  SV Spielberg SV Spielberg 2:0 FC Zuzenhausen FC Zuzenhausen
  Fort. Kirchfeld FV Fortuna Kirchfeld 3:3 TSG 62/09 Weinheim TSG Weinheim
  VfB Eppingen VfB Eppingen 1:1 SpVgg Durlach-Aue Durlach-Aue
matchday 6 SV Empor Berlin SV Empor Berlin 2:00 PM VfB Fortuna Biesdorf Fort. Biesdorf
  FC Brandenburg FC Brandenburg 03 2:00 PM Reinickendorfer Füchse Füchse Berlin
  Hilalspor Hilalspor Berlin 4:00 PM BSV Al-Dersimspor Al-Dersimspor
matchday 7 TSV Essingen TSV Essingen 4:1 Türkspor Neu-Ulm Türkspor
  TSG Tübingen TSG Tübingen 2:2 VfB Friedrichshafen Friedrichshafen
  TSV Berg TSV Berg 3:3 TSV Heimerdingen Heimerdingen
  TSV Crailsheim TSV Crailsheim 1:0 TSG Hofherrnweiler Hofherrnweiler
  SKV Rutesheim SKV Rutesheim 0:3 FC Wangen 05 FC Wangen 05
  FSV Hollenbach FSV Hollenbach 4:0 FC Holzhausen FC Holzhausen
  SV Fellbach SV Fellbach 1:2 VfL Sindelfingen Sindelfingen
  VfB Neckarrems VfB Neckarrems 2:1 VfL Pfullingen VfL Pfullingen
  1.FC Heiningen 1.FC Heiningen 2:2 1.FC Normannia Gmünd Normannia Gmünd
matchday 4 SG Ehrenberg SG Ehrenberg 2:0 SC Willingen SC Willingen
  SG Dersim/VfR SG Dersim/VfR Rüsselsheim 4:0 VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II
matchday 3 FC Förderkader FC Förderkader René Schneider 3:1 SG Aufbau Boizenburg SGA Boizenburg
  SV Pastow SV Pastow 2:0 SV Warnemünde SV Warnemünde
matchday 7 SSC Weißenfels SSC Weißenfels 2:1 Fortuna Magdeburg Fort. Magdeburg
  Bitterfeld-W. 1.FC Bitterfeld-Wolfen 0:1 SV Edelweiß Arnstedt Edelw. Arnstedt
  SSV Gardelegen SSV 80 Gardelegen 4:1 TV Askania Bernburg Askan. Bernburg
  Eintr. Elster SV Eintracht Elster 1:2 1.FC Romonta Amsdorf Romonta Amsdorf
matchday 5 Kehler FV Kehler FV 07 0:1 FC Teningen FC Teningen
  SV Endingen SV Endingen 5:4 SC Durbachtal SC Durbachtal
  SC Lahr SC Lahr 2:0 Offenburger FV Offenburger FV
  FC Denzlingen FC Denzlingen 2:2 FC Auggen FC Auggen
matchday 3 SV Rülzheim SV Rülzheim 1:2 ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim
  Bad Kreuznach Eintracht Bad Kreuznach 0:2 SC Idar-Oberstein Idar-Oberstein
  SC Peckeloh SC Peckeloh 1:1 1.FC Gievenbeck 1.FC Gievenbeck
First Round FC Hamburg FC Hamburg 1:7 UH-Adler Hamburg UH-Adler
  Vikt. Harburg Viktoria Harburg 3:5 on pens Dersimspor Hamburg Dersimspor
  TSV DuWo 08 TSV DuWo 08 Hamburg 4:0 VSG Stapelfeld VSG Stapelfeld
  DSC Hanseat DSC Hanseat 5:7 on pens Farmsener TV Farmsener TV
  SC Union 03 SC Union 03 Altona 0:8 FC Bingöl 12 FC Bingöl 12
  SV Börnsen SV Börnsen 1:0 TSV Glinde Glinde
  Escheburger SV Escheburger SV 8:7 on pens FC Lauenburg FC Lauenburg
  Steinbach-H. FC Steinbach-Hallenberg 5:2 SV Bielen 1926 SV Bielen
  SV BW Neustadt SV Blau-Weiß 90 Neustadt/Orla 7:3 AET Empor Walschleben Empor Walschleben
  Bad Salzungen SV Wacker 04 Bad Salzungen 2:0 SV Grün-Weiß Siemerode GW Siemerode
  VfB Artern VfB Artern 4:1 TSG Kaulsdorf TSG Kaulsdorf
  FC Greiz 1.FC Greiz 1:3 FC Motor Zeulenroda Mot. Zeulenroda
  Arenshausen SG DJK Arenshausen 1:3 Herpfer SV Herpfer SV
  1.Suhler SV 1.Suhler SV 1:3 SV 90 Altengottern SV Altengottern
  Jena-Zwätzen SV Jena-Zwätzen 1:4 FC Saalfeld Saalfeld
  Traktor Teichel SG Traktor Teichel 7:2 FSV Sömmerda FSV Sömmerda
  VfL Meiningen VfL Meiningen 1:4 SG Glücksbrunn Schweina SGG Schweina
matchday 11 Necaxa Club Necaxa 0:1 Puebla FC Puebla FC
  Mazatlán FC Mazatlán FC 2:3 CD Cruz Azul CD Cruz Azul
matchday 8 Sounders FC Seattle Sounders FC 3:0 Los Angeles FC Los Angeles FC
  Kansas Sporting Kansas City 2:3 FC Dallas FC Dallas
  Revolution New England Revolution 0:0 New York City FC NYCFC
  Cortuluá Cortuluá 6:0 Atlético FC Atlético FC
  Bogotá FC Bogotá FC 2:1 AD Union Magdalena Union Magdalena
  Real Cartagena CD Real Cartagena 0:1 Orsomarso SC Orsomarso SC
  Leones FC Leones FC 1:2 FCR Valledupar Valledupar
matchday 9 CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 4:0 Boyacá Chicó FC Boyacá Chicó
  Patriotas Boyacá Patriotas FC 0:1 Envigado FC Envigado
  Pereira Deportivo Pereira 1:2 Independiente Santa Fe Indep. Santa Fe
matchday 17 H. C. Sapporo Hokkaido Consadole Sapporo 0:1 Gamba Osaka Gamba Osaka
  Sagan Tosu Sagan Tosu 1:3 Yokohama F. Marinos Yokohama F. M.
  Nagoya Grampus Nagoya Grampus 2:1 Vissel Kobe Vissel Kobe
  Cerezo Osaka Cerezo Osaka 1:2 Kashima Antlers Kashima Antlers
  Shonan Bellmare Shonan Bellmare 0:3 Shimizu S-Pulse Shimizu S-Pulse
  Kashiwa Reysol Kashiwa Reysol 1:1 Sanfrecce Hiroshima Sanf. Hiroshima
matchday 20 Ventforet Kofu Ventforet Kofu 0:0 Kyoto Sanga Kyoto Sanga
  Albirex Niigata Albirex Niigata 0:1 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
  Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 2:2 V-Varen Nagasaki V-V. Nagasaki
  Monte. Yamagata Montedio Yamagata 0:2 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  JEF Utd. Chiba JEF United Chiba 2:1 Fagiano Okayama Fagiano Okayama
  FC Ryukyu FC Ryukyu 3:2 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 1:2 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 2:3 Tochigi SC Tochigi SC
  Reno. Yamaguchi Renofa Yamaguchi 2:1 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
matchday 16 Kamatam. Sanuki Kamatamare Sanuki 0:0 Iwate Grulla Morioka Iwate Grulla M.
  Blaublitz Akita Blaublitz Akita 4:0 Gainare Tottori Gainare Tottori
  Fujieda MYFC Fujieda MYFC 1:2 Roasso Kumamoto Roasso Kumamoto
  a. cl. Numazu azul claro Numazu 0:2 Fukushima United Fukushima Utd.
  SC Sagamihara SC Sagamihara 1:1 FC Imabari FC Imabari
  G. Osaka Res. Gamba Osaka Reserves 2:3 Vanraure Hachinohe Vanr. Hachinohe
  FC Gifu FC Gifu 0:2 Nagano Parceiro Nagano Parceiro
  Kagoshima Utd. Kagoshima United 1:2 Yokohama Sports & Culture Club Yokohama SCC
matchday 6 Honda FC Honda FC 3:1 MIO Biwako Shiga MIO B. Shiga
matchday 7 tonan Maebashi tonan Maebashi 1:2 Zuvor: Thespakusatsu Gunma Challengers (Reserves)	Thespa Challen.
  V.Ichihara Vert Vonds Ichihara Vert (Reserves) 4:2 Tokyo International University FC Tokyo Int'l Uni
  Tsukuba FC Tsukuba FC 1:2 Tokyo United Tokyo United
matchday 1 FC Ise-shima FC Ise-shima 5:7 on pens Tokoha Univ. Hamamatsu FC Tokoha Uni. Ha.
matchday 17 Fjölnir Fjölnir Reykjavík 1:1 KA Akureyri KA Akureyri
matchday 5 Hannan Uni Club Hannan University Club 5:2 Kyoto Shiko SC (1994) Kyoto Shiko SC
  KanDai Club '10 Kansai Univ. Club 2010 2:0 St.Andrews FC St.Andrews FC
matchday 1 Atlante CF Atlante 3:0 Venados FC Yucatán Venados FC
matchday 8 West Sydney U21 Western Sydney Wanderers U21 2:1 Northbridge FC Bulls Northbridge FC
  Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 1:6  FK Zeljeznicar Sarajevo U17 Zeljeznicar U17
  Olimpik U17 FK Olimpik Sarajevo U17 1:0 FK Radnik Bijeljina U17 Bijeljina U17
  Tuzla City U17 FK Tuzla City U17 1:2 FK Borac Banja Luka U17 Banja Luka U17
  Velez U17 FK Velez Mostar U17 1:0 FK Mladost Doboj-Kakanj U17 FK MDK U17
matchday 7 Prijedor U19 FK Rudar Prijedor U19 1:2 FK Sloboda Tuzla U19 Sloboda T U19
  Hadzici U19 FK Radnik Hadzici U19 4:2 FK Mladost Doboj-Kakanj U19 FK MDK U19
  Banja Luka U19 FK Borac Banja Luka U19 7:0 FK Olimpik Sarajevo U19 FK Olimpik U19
  Sarajevo U19 FK Sarajevo Academy U19 3:1 HSK Zrinjski Mostar U19 Zr. Mostar U19
matchday 8 Mladost Kakanj FK Mladost Doboj-Kakanj 1:2 FK Velez Mostar Velez Mostar
  Radnik Bijelj. FK Radnik Bijeljina 4:0 FK Olimpik Sarajevo FK Olimpik
  Zeljeznicar FK Zeljeznicar Sarajevo 0:1 FK Krupa na Vrbasu FK Krupa
matchday 7 FK Rudar Kakanj FK Rudar Kakanj 5:0 HNK Orasje HNK Orasje
  FK Buducnost FK Buducnost Banovici 1:0 NK GOSK Gabela GOSK Gabela
  HNK Capljina HNK Capljina 2:2 FK Gorazde FK Gorazde
  Slaven Zivinice NK Slaven Zivinice 0:1 NK Zvijezda Gradacac Zvijezda G.
  Igman Konjic FK Igman Konjic 0:1 HSK Posusje HSK Posusje
  Travnik NK Travnik 0:1 NK Jedinstvo Bihac J. Bihac
matchday 24 Vitebsk FK Vitebsk 1:1 Belshina Bobruisk Belshina
  Dynamo Brest Dynamo Brest 2:1 Energetik-BGU Minsk Energetik-BGU
  Gorodeya FK Gorodeya 1:3 Torpedo-BelAZ Zhodino Torpedo Zhodino
matchday 7 Zvijezda 09 FK Zvijezda 09 2:0 FK Slavija Sarajevo Slavija S.
  Leotar Trebinje FK Leotar Trebinje 0:0 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
  FK Alfa Modriča FK Alfa Modriča 4:1 FK Sutjeska Foca Sutjeska Foca
  Kozarska Dubica FK Borac Kozarska Dubica 2:0 FK Sloga Doboj Sloga Doboj
  Drina Zvornik FK Drina Zvornik 1:1 FK Zeljeznicar Banja Luka Zeljeznicar BL
  Jedinstvo Brcko FK Jedinstvo Brcko 2:2 FK Kozara Gradiska Kozara Gradiska
  Tekstilac FK Tekstilac Derventa 1:0 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
  Ljubic Prnjavor FK Ljubic Prnjavor 2:2 FK Po­dri­nje Janja Po­dri­nje
matchday 28 Tanta SC Tanta SC 0:0 Zed FC Zed FC
  El Ahly El Ahly Cairo 0:0 Masr El Makasa El Makasa
matchday 24 O. Khouribga Olympique Khouribga 0:1 Renaissance de Berkane RS Berkane
matchday 17 Yangju Citizen Yangju Citizen 0:5 Changwon Citizen Changwon Cit.
  Hwaseong FC Hwaseong FC 1:1 Gimhae FC Gimhae FC
  Busan Trans. C. Busan Transportation Corp. 1:0 Gangneung City Gangneung City
  Gimpo Citizen Gimpo Citizen 1:2 FC Mokpo FC Mokpo
  Cheongju FC Cheongju FC 3:1 Chuncheon Citizen Chuncheon FC
  Gyeongju KHNP Gyeongju Korea Hydro & Nuclear Power 1:1 Daejeon Korea Railroad Daejeon KoRail
matchday 18 FC Namdong FC Namdong 2:1 Seoul Jungnang Seoul Jungnang
  Pocheon Citizen Pocheon Citizen 2:0 Ulsan Citizen Ulsan Citizen
  Chungju Citizen Chungju Citizen 2:2 Goyang Citizen Goyang Citizen
  Siheung City Siheung City 1:2 Jinju Citizen Jinju Citizen
  Yangpyeong FC Yangpyeong FC 0:1 Paju Citizen Paju Citizen
  Icheon Citizen Icheon Citizen (-2020) 1:2 Yeoju FC Yeoju FC
matchday 8 NK Fuzinar NK Fuzinar 5:0 Vitanest Bilje NK Bilje
  Beltinci ND Beltinci 2:4 NK Krka NK Krka
  Drava Ptuj NK Drava Ptuj 1:2 NK Roltek Dob NK Dob
  NK Krsko NK Krsko 1:2 NK Rudar Velenje Rudar Velenje
  ND Primorje ND Primorje 1:1 NK Smartno 1928 NK Smartno 1928
  NK Triglav NK Triglav Kranj 0:4 NK Radomlje NK Radomlje
matchday 13 Orange County Orange County SC 1:0 Las Vegas Lights FC Las Vegas
  New Mexico Utd. New Mexico United 1:2 Colorado Springs Switchbacks FC Switchbacks FC
Second Round FC Gagra FC Gagra 1:0 Dinamo Batumi Dinamo Batumi
  Spaeri FC Spaeri Tbilisi 0:2 FC Dila Gori FC Dila
matchday 20 Bucheon FC Bucheon FC 1995 0:2 Jeju United Jeju United
  Daejeon Hana C. Daejeon Hana Citizen 1:2 Seoul E-Land Seoul E-Land
  FC Anyang FC Anyang 1:2 Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons
  Gyeongnam FC Gyeongnam FC 1:2 Ansan Greeners Ansan Greeners
matchday 10 Red Wolves Chattanooga Red Wolves SC 0:1 Greenville Triumph SC Greenville
matchday 3 Barry Town Barry Town United FC 3:1 Caernarfon Town Caernarfon Town
  Haverfordwest Haverfordwest County 2:2 Newtown AFC Newtown
matchday 2 SV Horn SV Horn 2:4 FC Liefering FC Liefering
  Nottm Forest Nottingham Forest 0:2 Cardiff City Cardiff
  Blackburn Blackburn Rovers 5:0 Wycombe Wanderers Wycombe
 
Norwich Norwich City 2:2 Preston North End Preston
 
Swansea Swansea City 0:0 Birmingham City Birmingham
  Brentford Brentford FC 3:0 Huddersfield Town Huddersfield
  Reading Reading FC 2:0 Barnsley FC Barnsley FC
  Luton Luton Town 2:1 Derby County Derby
  Rotherham Rotherham United 0:1 Millwall FC Millwall
  Middlesbrough Middlesbrough FC 1:1 AFC Bournemouth Bournemouth
  Sheff Wed Sheffield Wednesday 0:0 Watford FC Watford
matchday 20 12 de Octubre Club 12 de Octubre de Itauguá 3:1 Club Sol de América Sol de América
  CS San Lorenzo Club Sportivo San Lorenzo 2:1 Club General Díaz de Luque General Diaz
First Round Ráckeve Ráckeve VAFC 1:6 Ferencvárosi TC Ferencváros
  Szarvaskend Szarvaskend SE 1:10 Aqvital FC Csákvár Csákvár
  Kecskéd Kecskéd KSK 0:10 Kisvárda FC Kisvárda
  Jászberény Jászberényi FC 1:6 Budaörsi SC Budaörs
  BKV Előre BKV Előre SC 1:2 Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE
  Építők SK 43. Sz. Építők SK 0:8 MTK Budapest MTK Budapest
  Makói FC Makói FC 1:3 Pécsi MFC Pécsi MFC
  Sárbogárd Sárbogárd SE 0:3 Kazincbarcikai SC Kazincbarcika
  Diósjenő Diósjenői SE 0:5 Dorogi FC Dorog
  Mohács Mohácsi TE 1888 0:6 Budafoki MTE Budafoki MTE
  Sárvár FC Sárvár FC 0:3 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Vác Vác FC 1:4 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Mezőkeresztes Mezőkeresztes VSE 0:11 Zalaegerszegi TE FC Zalaegerszeg
  Balatonfüredi FC Balatonfüredi FC 2:3 Debreceni EAC Debreceni EAC
  Mosonmagyaróvár Mosonmagyaróvári TE 1904 0:1 BFC Siófok BFC Siófok
  Tiszakécske Duna Aszfalt Tiszakécskei LC 0:2 Debreceni VSC Debrecen
  Pápai PFC Pápai Perutz FC 2:6 ETO FC Győr ETO FC Győr
matchday 13 Plaza Colonia Club Plaza Colonia 1:3 CA Peñarol Peñarol
  Cerro Largo Cerro Largo FC postponed CA Fénix CA Fénix
matchday 21 Kalev Kalev Tallinn 1:2 Jalgpallikool Tammeka JK Tammeka
  JK Trans Narva JK Trans Narva 0:1 JK Viljandi Tulevik JK Viljandi
  Kuressaare FC Kuressaare 2:2 Tallinn JK Legion TJK Legion
matchday 12 Universitario Universitario de Deportes 1:0 Ayacucho FC Ayacucho FC
  Municipal Deportivo Municipal 0:1 Carlos A. Mannucci Mannucci
  Sport Huancayo Sport Huancayo 1:1 Club Alianza Lima Alianza Lima
  Cusco FC Cusco FC 2:3 Club Cienciano Cienciano
  Shelbourne Shelbourne FC 1:1 Finn Harps Finn Harps
Second Round Lao Police Club Lao Police Club 5:0 Vientiane Capital Vientiane Capit
  Viengchanh FC Viengchanh FC 2:4 Ezra FC Ezra FC
  KPS FC KPS FC 0:2 Young Elephants Young Elephants
matchday 17 Hantharwady U. Hantharwady United FC 0:0 Yangon United FC Yangon Utd.
  Shan Utd. Shan United FC 3:1 FC ISPE FC ISPE
  Rakhine Utd. Rakhine United FC 1:2 Ayeyawady United Ayeyawady Utd.
matchday 8 Johor DT Johor Darul Ta'zim 6:1 Selangor FC Selangor FC
  UiTM FC UiTM FC 2:1 Terengganu FC Terengganu FC
matchday 6 Police Tero FC Police Tero FC 1:1 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
  Buriram Utd. Buriram United 5:1 Rayong FC Rayong FC
  Port FC Port FC 0:1 BG Pathum United BG Pathum Utd.
  Bangkok Utd. True Bangkok United 2:1 Suphanburi FC Suphanburi FC
matchday 7 Chiangmai Utd. Chiangmai United 1:0 Sisaket FC Sisaket FC
  Navy FC Navy FC 3:1 Uthai Thani FC Uthai Thani FC
  Ranong Utd. Grand Andaman Ranong United 1:2 Chiangmai FC Chiangmai FC
  Customs Utd. MOF Customs United 2:0 Kasetsart FC Kasetsart FC
  Ayutthaya Utd. Ayutthaya United 1:2 Lampang FC Lampang FC
matchday 2 Burton Albion Burton Albion 2:1 Accrington Stanley Accrington
  Oxford United Oxford United 0:2 Sunderland AFC Sunderland
  AFC Wimbledon AFC Wimbledon 4:4 Plymouth Argyle Plymouth
  Charlton Charlton Athletic 1:3 Doncaster Rovers Doncaster
  Peterborough Peterborough United 2:1 Fleetwood Town Fleetwood
  Blackpool Blackpool FC 2:0 Swindon Town Swindon Town
  Hull City Hull City 1:0 Crewe Alexandra Crewe Alexandra
  Shrewsbury Shrewsbury Town 1:2 Northampton Town Northampton
  Bristol Rovers Bristol Rovers 0:2 Ipswich Town Ipswich
  MK Dons Milton Keynes Dons 1:2 Lincoln City Lincoln City
  Wigan Wigan Athletic 2:3 Gillingham FC Gillingham FC
  Carlisle United Carlisle United 2:0 Southend United Southend United
  Colchester Utd. Colchester United 2:0 Bolton Wanderers Bolton
  Grimsby Town Grimsby Town 0:4 Salford City Salford
  Newport County Newport County 2:1 Barrow AFC Barrow
  Crawley Town Crawley Town 1:0 Scunthorpe United Scunthorpe Utd.
  Harrogate Town Harrogate Town 2:2 Walsall FC Walsall
  Stevenage Stevenage FC 3:0 Oldham Athletic Oldham Athletic
  Exeter City Exeter City 0:2 Port Vale FC Port Vale
  Leyton Orient Leyton Orient 2:2 Mansfield Town Mansfield Town
  Tranmere Rovers Tranmere Rovers 0:3 Cheltenham Town Cheltenham
  Forest Green Forest Green Rovers 2:2 Bradford City Bradford
  Morecambe FC Morecambe FC 0:5 Cambridge United Cambridge Utd.
matchday 11 Auda Auda Kekava 3:1 FC Noah Jurmala Noah Jurmala
  Rezeknes FA Rezeknes FA 2:1 SK Super Nova Super Nova
  Smiltene FK Smiltene/BJSS 2:2 JDFS Alberts Riga JDFS Alberts
  Leevon Saldus SS/Leevon 0:0 Grobinas SC Grobinas
matchday 2 CD Mirandés CD Mirandés 1:1 Real Oviedo Real Oviedo
  CD Castellón CD Castellón 0:1 Málaga CF Málaga CF
  Alcorcón AD Alcorcón 2:0 CD Tenerife CD Tenerife
  Rayo Vallecano Rayo Vallecano 2:1 CE Sabadell CE Sabadell
matchday 6 FC Versailles FC Versailles 1:0 Football Club Fleury 91 FC Fleury 91
  Lorient B FC Lorient B 0:2 Saint-Pryvé Saint-Hilaire FC Saint-Pryvé FC
  FC Rouen 1899 FC Rouen 1899 1:0 US Saint-Malo US Saint-Malo
  US Granville US Granville 1:0 SM Caen B SM Caen B
  Ste. Geneviève Sainte-Geneviève Sports 0:0 EA Guingamp B EA Guingamp B
  Blois Foot 41 Blois Football 41 2:0 C'Chartres Football C'Chartres
  Vannes Vannes OC 1:2 Stade Plabennecois Plabennec
  ASM Belfort ASM Belfort 2:0 US Lusitanos Saint-Maur US Lusitanos
  G. Ajaccio GFC Ajaccio 4:0 SC Schiltigheim Schiltigheim
  Entente SSG Entente SSG 2:1 FC Metz B FC Metz B
  Beauvais AS Beauvais Oise 0:0 Paris 13 Atletico Paris 13 Atl.
  Stade Reims B Stade Reims B 0:0 CS Sedan-Ardennes CS Sedan
  RC Lens B RC Lens B 2:2 AJ Auxerre B AJ Auxerre B
  SAS Epinal SAS Epinal 2:1 Olympique Saint-Quentin Saint-Quentin
  GFA Rumilly Val GFA Rumilly Vallières 1:0 Fréjus-Saint-Raphaël FC Fréjus-St-Raph.
  Monaco B AS Monaco B 0:3 FC Martigues FC Martigues
  Louh.-Cuiseaux Louhans-Cuiseaux FC 2:2 Olympique Lyon B Olymp. Lyon B
  Andrézieux Andrézieux-Bouthéon FC 1:1 Grand Ouest Association Lyonnaise FC GOAL FC
  Marignane G. FC Marignane Gignac FC 0:0 Olympique de Marseille B Marseille B
  Hyères FC Hyères FC 1:2 Aubagne FC Aubagne
  SC Toulon Sporting Club de Toulon 3:0 AS Saint-Priest AS Saint-Priest
  Les Herbiers VF Les Herbiers VF 4:0 SCO Angers B SCO Angers B
  AS Béziers AS Béziers 4:1 Angoulême Charente FC Angoulême CFC
  Trélissac FC Trélissac FC 1:1 US Colomiers US Colomiers
  Bourges 18 Bourges 18 0:2 SO Romorantin SO Romorantin
  Canet Rous. Canet Roussillon FC 0:1 Bourges Foot Bourges Foot
  Moulins-Yzeure Moulins-Yzeure Foot 03 0:0 Stade Montois Stade Montois
  Chamalières FC Chamalières 0:0 Bergerac Périgord FC Bergerac
matchday 4 Clermont Foot Clermont Foot 63 1:1 FC Toulouse Toulouse
  Grenoble Grenoble Foot 38 2:0 AC Ajaccio AC Ajaccio
  FC Sochaux FC Sochaux-Montbéliard 2:2 Rodez AF Rodez AF
  SM Caen SM Caen 0:0 FC Chambly FC Chambly
  AC Le Havre AC Le Havre 0:1 Chamois Niortais FC Chamois Niort
  LB Châteauroux LB Châteauroux 0:0 Amiens SC Amiens SC
  Paris FC Paris FC 0:2 AS Nancy-Lorraine AS Nancy
  USL Dunkerque USL Dunkerque 1:0 Valenciennes FC Valenciennes FC
  Pau FC Pau FC 0:1 EA Guingamp Guingamp
matchday 10 Enisey Enisey Krasnoyarsk postponed Torpedo Moscow Torpedo Moscow
  SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 0:0 Baltika Kaliningrad Baltika
  Tom Tomsk Tom Tomsk 1:3 Volgar Astrakhan Volgar
  Spartak 2 Spartak 2 Moscow 2:1 Veles Moscow Veles Moscow
  Chertanovo Chertanovo Moscow 0:3 Fakel Voronezh Fakel Voronezh
  Orenburg FK Orenburg 0:0 Akron Togliatti Akron Togliatti
  Nizhny Novgorod FK Nizhny Novgorod 3:0 Shinnik Yaroslavl Shinnik
  Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk 1:0 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Irtysh Omsk Irtysh Omsk 0:4 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Neftekhimik Neftekhimik Nizhnekamsk 0:0 Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 2:1 FK Krasnodar 2 Krasnodar 2
matchday 4 Concordia Concordia Chiajna 4:0 Pandurii Targu Jiu Pandurii
  Ripensia Ripensia Timisoara 2:0 Aerostar Bacau Aerostar
  CS Mioveni CS Mioveni 0:1 FC Metaloglobus Bucharest Metaloglobus
  CSM Slatina CSM Slatina 2:0 ACS Fotbal Comuna Recea Comuna Recea
  Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 2:2 SCM Gloria Buzau Gloria Buzau
  CSM Resita CSM Resita 0:0 ASU Politehnica Timisoara ASU Poli
  Rapid 1923 FC Rapid 1923 1:1 AFC Turris-Oltul Turnu Măgurele AFC Turris
matchday 7 Biolog Biolog Novokubansk 1:1 Anzhi Makhachkala Anzhi
  Krasnodar 3 FK Krasnodar 3 0:1 Kuban Krasnodar Kuban
  Kvant Obninsk Kvant Obninsk 0:0 Salyut Belgorod Salyut Belgorod
matchday 4 TOP Oss TOP Oss 2:2 SC Cambuur-Leeuwarden SC Cambuur
matchday 1 Nacional CD Nacional 3:3 Boavista FC Boavista
  FC Porto FC Porto 3:1 SC Braga Braga
matchday 2 Casa Pia Casa Pia AC 0:6 SL Benfica B Benfica B
  Mafra CD Mafra 1:0 Académico Viseu FC Académico Viseu
  Arouca FC Arouca 0:0 Leixões SC Leixões
  FC Porto B FC Porto B 4:1 FC Vizela Vizela
  Covilhã SC Covilhã 1:3 CD Cova Piedade Cova Piedade
  Sporting CP U23 Sporting CP U23 1:3 Estoril Praia U23 Estoril U23
  Leixões Sub-23 Leixões SC Sub-23 0:1 Rio Ave FC U23 Rio Ave U23
  Bandirmaspor Bandirmaspor 1:0 Akhisarspor Akhisarspor
  Tuzlaspor Tuzlaspor 1:0 Balikesirspor Balikesirspor
  Altinordu Altinordu FK 0:2 Bursaspor Bursaspor
matchday 1 FC Schaffhausen FC Schaffhausen 5:2 FC Chiasso FC Chiasso
  SC Kriens SC Kriens 3:1 Neuchâtel Xamax FCS NE Xamax
  FC Aarau FC Aarau 1:3 FC Wil 1900 FC Wil 1900
matchday 5 Hr. Králové U19 FC Hradec Králové U19 1:2 FK Pardubice U19 Pardubice U19