To use this site, please enable Javascript.

Matches Nov 1, 2020

matchday 6
SC Freiburg SC Freiburg 2:4 Bayer 04 Leverkusen Bay. Leverkusen
 
Hertha BSC Hertha BSC 1:1 VfL Wolfsburg VfL Wolfsburg
 
Karlsruher SC Karlsruher SC 3:4 SV Darmstadt 98 SV Darmstadt 98
 
Würzb. Kickers Würzburger Kickers 2:3 VfL Bochum VfL Bochum
 
Greuther Fürth SpVgg Greuther Fürth 4:1 Hannover 96 Hannover 96
matchday 8
Wehen Wiesbaden SV Wehen Wiesbaden 2:4 FC Bayern Munich II FC Bayern II
 
Türkgücü Münch. Türkgücü München 1:1 FC Ingolstadt 04 FC Ingolstadt
matchday 19 Fortaleza Fortaleza Esporte Clube 0:1 Fluminense Football Club Fluminense
  Flamengo Clube de Regatas do Flamengo 1:4 São Paulo Futebol Clube São Paulo
  Sport Recife Sport Club do Recife 1:0 Club Athletico Paranaense Athletico-PR
  Santos FC Santos FC 3:1 Esporte Clube Bahia EC Bahia
matchday 7 Aston Villa Aston Villa 3:4 Southampton FC Southampton
  Newcastle Newcastle United 2:1 Everton FC Everton
 
Man Utd Manchester United 0:1 Arsenal FC Arsenal
 
Spurs Tottenham Hotspur 2:1 Brighton & Hove Albion Brighton
matchday 8 Real Betis Real Betis Balompié 3:1 Elche CF Elche CF
  Celta de Vigo Celta de Vigo 1:4 Real Sociedad Real Sociedad
  Granada CF Granada CF 1:1 Levante UD Levante
 
Valencia Valencia CF 2:2 Getafe CF Getafe
matchday 6 Udinese Calcio Udinese Calcio 1:2 AC Milan AC Milan
  Torino Torino FC 3:4 SS Lazio Lazio
  Spezia Calcio Spezia Calcio 1:4 Juventus FC Juventus
 
SSC Napoli SSC Napoli 0:2 US Sassuolo Sassuolo
 
AS Roma AS Roma 2:0 ACF Fiorentina Fiorentina
  Sampdoria UC Sampdoria 1:1 Genoa CFC Genoa
matchday 9 Saint-Étienne AS Saint-Étienne 0:1 Montpellier HSC Montpellier
  Stade Reims Stade Reims 2:1 RC Strasbourg Alsace R. Strasbourg
  SCO Angers SCO Angers 0:3 OGC Nice OGC Nice
  Nîmes Olympique Nîmes Olympique 0:1 FC Metz FC Metz
  Dijon Dijon FCO 0:0 FC Lorient FC Lorient
  Monaco AS Monaco 4:0 FC Girondins Bordeaux G. Bordeaux
  LOSC Lille LOSC Lille 1:1 Olympique Lyon Olympique Lyon
matchday 6
Rapid Vienna Rapid Vienna 3:1 SCR Altach SCR Altach
 
Admira Wacker FC Admira Wacker Mödling 1:3 Wolfsberger AC Wolfsberger AC
 
Sturm Graz SK Sturm Graz 0:2 LASK LASK
matchday 13 Ufa FK Ufa 1:2 Ural Yekaterinburg Ural
  Khimki FK Khimki 0:2 Zenit St. Petersburg Zenit S-Pb
  Rotor Volgograd Rotor Volgograd 0:1 CSKA Moscow CSKA Moscow
  Tambov PFK Tambov 1:2 Dynamo Moscow Dynamo Moscow
matchday 9 Hollandia HVV Hollandia postponed SV Oss '20 SV Oss '20
  Unitas GVV Unitas postponed VV Hoogland Hoogland
  Westlandia RKVV Westlandia postponed RKSV Groene Ster Groene Ster
  ADO '20 ADO '20 Heemskerk postponed HV & CV Quick Quick DH
  Dongen VV Dongen postponed RKVV DEM RKVV DEM
  USV Hercules USV Hercules postponed HSC '21 Haaksbergen HSC '21
  EVV Echt EVV Echt postponed VV Gemert VV Gemert
  OFC Oostzaan OFC Oostzaan postponed JOS Watergraafsmeer Watergraafsmeer
  VV UNA VV UNA Veldhoven postponed Blauw Geel '38 Blauw Geel '38
  ACSM Poli Iași ACSM Politehnica Iași 0:3 FC Viitorul Constanța FC Viitorul
  CFR Cluj CFR Cluj 1:2 Gaz Metan Mediaș Gaz Metan
matchday 6
FC St. Gallen FC St. Gallen 1879 1:3 FC Basel 1893 FC Basel
matchday 7 Heracles Almelo Heracles Almelo 4:1 FC Utrecht FC Utrecht
  Sparta R. Sparta Rotterdam 1:4 SC Heerenveen Heerenveen
  FC Emmen FC Emmen 2:3 Feyenoord Rotterdam Feyenoord
 
PSV Eindhoven PSV Eindhoven 4:0 ADO Den Haag ADO Den Haag
  AZ Alkmaar AZ Alkmaar 3:0 RKC Waalwijk RKC Waalwijk
  C. Rizespor Caykur Rizespor 1:0 Kayserispor Kayserispor
  Konyaspor Konyaspor 1:2 Istanbul Basaksehir FK Basaksehir
 
Besiktas Besiktas JK 1:0 Yeni Malatyaspor Y. Malatyaspor
matchday 9 RKAVV RKAVV Leidschendam postponed Alphense Boys Alphense Boys
  SDO Bussum SDO Bussum postponed Be Quick 1887 Be Quick 1887
  VV De Zouaven VV De Zouaven postponed Sportclub Silvolde SP Silvolde
  RKZVC RKZVC Zieuwent postponed VV Emmen VV Emmen
  Alcides MVV Alcides postponed LONGA '30 LONGA '30
  HBS HBS Craeyenhout postponed TAC '90 TAC '90
  Purmersteijn VPV Purmersteijn postponed RKVV Velsen RKVV Velsen
  SJC Noordwijk SJC Noordwijk postponed VV Hoogeveen VV Hoogeveen
matchday 13 Kilmarnock FC Kilmarnock FC 0:1 Rangers FC Rangers
matchday 19 CSA Centro Sportivo Alagoano (AL) 3:1 Clube Náutico Capibaribe Náutico
  Cuiabá-MT Cuiabá Esporte Clube (MT) 3:0 Clube de Regatas Brasil (AL) CRB
  Juventude Esporte Clube Juventude 1:0 Guarani Futebol Clube (SP) Guarani
matchday 8 FK Minaj FK Minaj 0:0 Rukh Lviv Rukh Lviv
  PFK Lviv PFK Lviv 1:0 Vorskla Poltava Vorskla Poltava
  Ingulets Ingulets Petrove 1:1 Zorya Lugansk Zorya Lugansk
matchday 7 Aris Saloniki Aris Thessaloniki 1:0 Asteras Tripolis Asteras Tripoli
  Panetolikos Panetolikos GFS 1:3 PAOK Thessaloniki PAOK Salonika
  AEK Athens AEK Athens 2:1 OFI Crete OFI Crete
  Panetolikos U19 Panetolikos GFS U19 postponed PAOK Thessaloniki U19 PAOK U19
  Olympiacos U19 Olympiacos Piraeus U19 2:0 Apollon Smyrnis U19 Apollon U19
matchday 11 RSC Anderlecht RSC Anderlecht 1:0 Royal Antwerp FC Royal Antwerp
  Standard Liège Standard Liège 1:0 KV Oostende KV Oostende
  Waasl.-Beveren Waasland-Beveren 1:4 KAA Gent KAA Gent
matchday 9 Club NXT Club NXT 0:2 RWD Molenbeek RWDM
matchday 7 Odense BK Odense Boldklub 1:0 AC Horsens AC Horsens
  FC Copenhagen FC Copenhagen 4:2 Lyngby BK Lyngby BK
  Aalborg BK Aalborg BK 2:1 Bröndby IF Bröndby IF
matchday 13 Napredak FK Napredak Krusevac 1:1 FK Spartak Subotica Spartak
  Javor-Matis FK Javor-Matis Ivanjica 1:0 FK Radnicki Nis Radnicki Nis
  Radnik FK Radnik Surdulica 1:4 Red Star Belgrade Red Star
  Mladost FK Mladost Lucani 0:0 FK Proleter Novi Sad Proleter
matchday 10 HNK Sibenik HNK Sibenik 2:0 HNK Rijeka HNK Rijeka
  NK Lokomotiva NK Lokomotiva Zagreb 1:1 GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
matchday 21 IFK Mariehamn IFK Mariehamn 0:5 HJK Helsinki HJK Helsinki
matchday 15 Jakobstads BK Jakobstads Bollklubb 0:0 Vaasa IFK Vaasa IFK
  FC Kiisto FC Kiisto Vaasa 0:3 JIPPO Joensuu JIPPO
matchday 11 CSKA-Sofia CSKA-Sofia 1:0 Tsarsko Selo Sofia Tsarsko Selo
  Ludogorets PFK Ludogorets Razgrad 1:0 Levski Sofia Levski Sofia
matchday 12 FC S. Simitli FC Septemvri Simitli 0:1 FK Sportist Svoge FK Sportist
  Yantra Gabrovo Yantra Gabrovo 1:3 FC Lokomotiv Gorna Oryahovitsa Lokomotiv GO
Group A Ferroviário-CE Ferroviário Atlético Clube (CE) 0:1 Treze Futebol Clube (PB) Treze FC
  Botafogo Botafogo Futebol Clube (PB) 1:1 Esporte Clube Jacuipense (BA) Jacuipense-BA
  Vila Nova FC Vila Nova Futebol Clube (GO) 0:0 Clube do Remo (PA) Remo
Group B Volta Redonda Volta Redonda Futebol Clube (RJ) 3:4 Esporte Clube São José (RS) EC São José
  Criciúma EC Criciúma Esporte Clube 0:1 Tombense Futebol Clube (MG) Tombense
  Boa Esporte Boa Esporte Clube (MG) 0:0 Londrina Esporte Clube (PR) Londrina-PR
  Ypiranga-RS Ypiranga Futebol Clube (RS) 2:1 Esporte Clube São Bento (SP) São Bento (SP)
matchday 9 Budafoki MTE Budafoki MTE 2:3 Paksi FC Paksi FC
  Újpest FC Újpest FC 0:4 MTK Budapest MTK Budapest
  Kisvárda Kisvárda FC 1:0 Diósgyőri VTK Diósgyőr
matchday 12 Slo. Bratislava Slovan Bratislava 0:1 FC Nitra FC Nitra
  AS Trencin AS Trencin 3:1 MFK Ruzomberok Ruzomberok
matchday 9 SV Lemwerder SV Lemwerder postponed VfL 07 Bremen VfL 07 Bremen
  SC Vahr-Blockd. SC Vahr-Blockdiek postponed SC Weyhe SC Weyhe
  OT Bremen TSV Osterholz-Tenever postponed DJK Germania Blumenthal DJK Blumenthal
  SV Türkspor SV Türkspor Bremen-Nord postponed SG Findorff SG Findorff
  FC Huchting FC Huchting postponed SV Grohn SV Grohn
matchday 7 TuS Hartenholm TuS Hartenholm 1:00 PM Eichholzer SV Eichholzer SV
  Büchen-Sieben. Büchen-Siebeneichener SV 2:00 PM SV Henstedt-Ulzburg Henstedt-Ulz.
  SV Eichede II SV Eichede II 2:00 PM TSV Lägerdorf TSV Lägerdorf
  TSV Rantrum TSV Rantrum 2:00 PM TSV Nordmark Satrup Nordmark Satrup
  FV Dresden 06 FV Dresden 06 Laubegast 2:2 FSV Motor Marienberg Mo. Marienberg
  FSV Neusalza-S. FSV Neusalza-Spremberg 4:1 SSV Markranstädt Markranstädt
  VfB E. Glauchau VfB Empor Glauchau 1:1 FC 1910 Lößnitz FC 1910 Lößnitz
matchday 9 SV Ehrenhain SV Ehrenhain 2:2 SV Blau-Weiß Bad Frankenhausen Frankenhausen
  FSV 06 Ohratal FSV 06 Ohratal 2:1 FC Erfurt-Nord FC Erfurt-Nord
matchday 13 SG Walluf SG Walluf postponed VfB Marburg VfB Marburg
  FC Waldbrunn FC Waldbrunn postponed FC TuBa Pohlheim TuBa Pohlheim
  FV Breidenbach FV Breidenbach postponed SV Bauerbach SV Bauerbach
  FC Gießen II FC Gießen II postponed Germania Schwanheim G. Schwanheim
  Niedernhausen SV 1913 Niedernhausen postponed FC Cleeberg FC Cleeberg
  SG Kinzenbach SG Kinzenbach postponed TSV Steinbach II Steinbach II
matchday 11 VfB Ginsheim II VfB Ginsheim II postponed SG Rot-Weiß Frankfurt RW Frankfurt
  RW Darmstadt Rot-Weiß Darmstadt postponed SV Pars Neu-Isenburg Pars N-Isenburg
  SV Münster SV 1919 Münster postponed JSK Rodgau JSK Rodgau
  TS Ober-Roden TS Ober-Roden postponed SG Bornheim/GW SG Bornheim/GW
  Neu-Isenburg SpVgg Neu-Isenburg postponed SG Dersim/VfR Rüsselsheim SG Dersim/VfR
  SpVgg Oberrad SpVgg Oberrad 05 postponed Hanauer SC 1960 Hanauer SC 1960
  Sportfreunde 04 FFV Sportfreunde 1904 postponed Germania Ober-Roden G. Ober-Roden
  Unter-Flockenb. SV Unter-Flockenbach postponed Germania Großkrotzenburg Großkrotzenburg
matchday 8 Kühlungsborn FSV Kühlungsborn 2:00 PM FC Schönberg 95 FC Schönberg 95
matchday 11 SF Elzach-Yach SF Elzach-Yach 3:00 PM Kehler FV 07 Kehler FV
  FC 08 Villingen II FC 08 Villingen II 5:00 PM SV 08 Kuppenheim SV Kuppenheim
matchday 9 TB Jahn Zeiskam TB Jahn Zeiskam postponed ASV Fußgönheim ASV Fußgönheim
  Basara Mainz FC Basara Mainz postponed TuS Marienborn TuS Marienborn
  FK Pirmasens II FK Pirmasens II postponed SV Steinwenden SV Steinwenden
  Gau-Odernheim TSV Gau-Odernheim postponed Phönix Schifferstadt Schifferstadt
  VfR Baumholder VfR Baumholder postponed TuS 1904 Hohenecken TuS Hohenecken
  SG Rieschweiler SG Rieschweiler postponed Eintracht Bad Kreuznach Bad Kreuznach
First Round Jerxen-Orbke SV Eintracht Jerxen-Orbke postponed FC Eintracht Rheine Eintr. Rheine
Group 1 CA Unión Club Atlético Unión 0:0 Arsenal Fútbol Club Arsenal FC
  Racing Club Racing Club 1:4 Club Atlético Tucumán CA Tucumán
Group 2 Defensa Defensa y Justicia 0:3 Club Atlético Colón CA Colón
  Central Córdoba Club Atlético Central Córdoba (SdE) 0:1 Club Atlético Independiente Independiente
Group 4 Lanús Club Atlético Lanús 1:2 Club Atlético Boca Juniors Boca Juniors
matchday 16 Atlas Atlas Guadalajara 0:1 Puebla FC Puebla FC
  UNAM Pumas UNAM Pumas 2:2 Deportivo Guadalajara Chivas
  Monterrey CF Monterrey 1:0 CD Cruz Azul CD Cruz Azul
matchday 14 Nashville SC Nashville SC 1:1 Chicago Fire FC Chicago Fire
  Columbus Crew Columbus Crew SC 2:1 Philadelphia Union Philadelphia
matchday 17 Millonarios Millonarios FC 3:0 Atlético Nacional Atl. Nacional
  Cúcuta Dep. Cúcuta Deportivo 1:4 Junior FC Junior FC
  Deportivo Cali Deportivo Cali 1:2 Deportes Tolima Deportes Tolima
  CD La Equidad CD La Equidad Seguros SA 0:0 Rionegro Águilas Rionegro Águila
matchday 30 Matsumoto Yama. Matsumoto Yamaga 2:1 Renofa Yamaguchi Reno. Yamaguchi
  Albirex Niigata Albirex Niigata 2:2 Tokyo Verdy Tokyo Verdy
  V-V. Nagasaki V-Varen Nagasaki 4:1 Mito HollyHock Mito HollyHock
  Zweig. Kanazawa Zweigen Kanazawa 1:4 Giravanz Kitakyushu Gir. Kitakyushu
  Tochigi SC Tochigi SC 0:0 Ventforet Kofu Ventforet Kofu
  Kyoto Sanga Kyoto Sanga 3:0 Montedio Yamagata Monte. Yamagata
  Omiya Ardija Omiya Ardija 0:3 FC Ryukyu FC Ryukyu
  Fagiano Okayama Fagiano Okayama 3:2 JEF United Chiba JEF Utd. Chiba
  Júbilo Iwata Júbilo Iwata 2:1 Avispa Fukuoka Avispa Fukuoka
  Machida Zelvia Machida Zelvia 1:2 Ehime FC Ehime FC
  Thespaku. Gunma Thespakusatsu Gunma 2:3 Tokushima Vortis Tokushima Vort.
matchday 11 Sony Sendai Sony Sendai 4:0 FC Osaka FC Osaka
  Honda Lock Honda Lock 1:3 Suzuka Point Getters Suzuka PG
  Iwaki FC Iwaki FC 1:1 Honda FC Honda FC
matchday 3 Gonohe FC Gonohe FC 0:7 Dogizaka FC Dogizaka FC
  Shabab Al-Shabab Riyadh 2:1 Al-Nassr FC Al-Nassr
matchday 2 Oyama SC Oyama SC (Tsuruoka) 2:1 Soma SC Soma SC
matchday 9 Shichigahama SC Shichigahama SC 2:1 Ricoh Industry Tohoku SC Ricoh Tohoku
matchday 8 Venados FC Venados FC Yucatán 2:1 CD Leones Negros de la UdeG Leones Negros
matchday 14 Krupa U17 FK Krupa na Vrbasu U17 0:1 FK Olimpik Sarajevo U17 Olimpik U17
  Sarajevo U17 FK Sarajevo Academy U17 6:1 FK Tuzla City U17 Tuzla City U17
matchday 12 Zeljeznicar U19 FK Zeljeznicar Sarajevo U19 5:0 FK Olimpik Sarajevo U19 FK Olimpik U19
  Zr. Mostar U19 HSK Zrinjski Mostar U19 4:1 FK Zvijezda 09 U19 Zvijezda 09 U19
  V. Mostar U19 FK Velez Mostar U19 0:1 FK Borac Banja Luka U19 Banja Luka U19
matchday 13 Sloboda Tuzla FK Sloboda Tuzla 1:0 FK Borac Banja Luka B. Banja Luka
matchday 3 Caracas FC Caracas FC 1:0 Monagas SC Monagas SC
  Zamora Zamora FC 0:1 Deportivo Táchira Táchira
matchday 6 Dep. La Guaira Deportivo La Guaira 3:0 Academia Puerto Cabello Puerto Cabello
  Atl. Venezuela Atlético Venezuela 1:0 Trujillanos FC Trujillanos
First Round Bylis Ballsh KF Bylis Ballsh 2:1 FK Veleçiku Koplik FK Veleçiku
  KF Korabi KF Korabi 2:0 KF Erzeni Shijak KF Erzeni
  KS Lushnja KS Lushnja 0:1 AET KS Besa Kavajë KS Besa Kavajë
  KF Vllaznia KF Vllaznia 7:0 KF Devolli KF Devolli
  FK Apolonia FK Apolonia 4:1 KF Turbina Cërrik KF Turbina
  Flamurtari FC Flamurtari FC 1:2 FK Dinamo Tirana Dinamo Tirana
  FK Kukësi FK Kukësi 5:0 KF Maliqi KF Maliqi
  FK Partizani FK Partizani 5:0 KF Iliria Fushë Krujë KF Iliria
  Besëlidhja Lezhë Besëlidhja Lezhë 4:5 on pens KF Egnatia Egnatia
  KS Kastrioti KS Kastrioti Krujë 2:1 KS Burreli KS Burreli
  KF Laçi KF Laçi 3:0 KF Vora KF Vora
  KF Pogradeci KF Pogradeci 9:1 Orikum Orikum
  KF Skënderbeu KF Skënderbeu 1:0 FK Tomori Berat FK Tomori Berat
  KF Tirana KF Tirana 4:1 Shkumbini Peqin Shkumbini Peqin
  FC Luftëtari FC Luftëtari 0:3 KF Elbasani KF Elbasani
  KF Teuta KF Teuta 4:0 KF Tërbuni Pukë KF Tërbuni Pukë
matchday 23 Energetik-BGU Energetik-BGU Minsk 0:2 FK Slutsk FK Slutsk
matchday 13 Kozara Gradiska FK Kozara Gradiska 3:2 FK Sloboda Novi Grad S. Novi Grad
  Sloga Doboj FK Sloga Doboj 1:1 FK Rudar Prijedor Rudar Prijedor
Semi-Finals 1st Leg SuperSport Utd. SuperSport United 1:1 Bloemfontein Celtic Bloem. Celtic
matchday 26 Jeju United Jeju United 3:2 Seoul E-Land Seoul E-Land
  Jeonnam Dragons Jeonnam Dragons 0:0 Ansan Greeners Ansan Greeners
matchday 5 Ulsan Hyundai Ulsan Hyundai 3:0 Gwangju FC Gwangju FC
  Jeonbuk Motors Jeonbuk Hyundai Motors 2:0 Daegu FC Daegu FC
  Pohang Steelers Pohang Steelers 3:1 Gimcheon Sangmu Gimcheon Sangmu
matchday 8 A. Lustenau SC Austria Lustenau 0:1 FC Dornbirn FC Dornbirn
Semi-Finals Celtic Celtic FC 2:0 Aberdeen FC Aberdeen FC
matchday 3 Cerro Porteño Club Cerro Porteño 1:0 Club Libertad Asunción Libertad
  River Plate River Plate Asunción 1:0 Club Guaraní Guaraní
matchday 2 Defensor Defensor Sporting Club 2:1 CA Peñarol Peñarol
matchday 26 Paide Paide Linnameeskond 6:2 FC Kuressaare Kuressaare
  FC Flora FC Flora Tallinn 0:0 Kalju FC Kalju FC
matchday 28 FC Elva FC Elva 1:2 Maardu Linnameeskond Maardu LM
  FCI Levadia U21 FCI Levadia U21 2:0 Kohtla-Järve JK Järve JK Järve
matchday 2 Ayacucho FC Ayacucho FC 2:0 FBC Melgar FBC Melgar
matchday 15 St. Patricks St. Patricks Athletic 1:1 Dundalk FC Dundalk FC
  Finn Harps Finn Harps 0:2 Shamrock Rovers Shamrock Rovers
matchday 11 Swat Cat Nakhonratchasima Mazda FC 1:2 PT Prachuap FC PT Prachuap FC
  Samut Prakan C. Samut Prakan City 3:2 Sukhothai FC Sukhothai FC
  Chonburi FC Chonburi FC 3:2 Ratchaburi Mitr Phol FC Ratchaburi FC
matchday 12 Chiangmai FC Chiangmai FC 1:1 Khon Kaen FC Khon Kaen FC
  Lampang FC Lampang FC 0:3 Nongbua Pitchaya FC Nongbua FC
  Khon Kaen Utd. Khon Kaen United 4:1 Chiangmai United Chiangmai Utd.
  Samut Sakhon FC Thai Union Samut Sakhon FC 2:5 Udon Thani FC Udon Thani FC
matchday 6 LC Sailors Lion City Sailors 5:0 Garena Young Lions Young Lions
  Tanjong Pagar Tanjong Pagar United 0:0 Hougang United FC Hougang Utd.
  Reggina Reggina 1914 0:1 SPAL SPAL
  Frosinone Frosinone Calcio 1:0 US Cremonese Cremonese
matchday 8 AS Livorno AS Livorno 3:2 US Pergolettese 1932 Pergolettese
  Carrarese Carrarese Calcio 1908 0:2 US Alessandria Calcio 1912 Alessandria
  Juventus U23 Juventus U23 1:1 Calcio Lecco 1912 Lecco
  Pro Sesto SSD Pro Sesto 3:0 Novara Calcio 1908 Novara
  UC AlbinoLeffe UC AlbinoLeffe 1:0 US Pistoiese 1921 Pistoiese
  Piacenza Piacenza Calcio 1919 3:3 AC Renate Renate
  Pontedera US Città di Pontedera 0:0 US Grosseto 1912 Grosseto
  Südtirol FC Südtirol 0:0 US Sambenedettese Sambenedettese
  Fermana Fermana FC 0:1 Carpi FC 1909 Carpi
  Virtus Verona Virtusvecomp Verona 1:0 Matelica Calcio Matelica
  Mantova Mantova 1911 0:0 Imolese Calcio 1919 Imolese
  Modena Modena FC 2018 0:1 AC Perugia Calcio Perugia
  Legnago FC Legnago Salus 1:1 Feralpisalò Feralpisalò
  Ravenna Ravenna FC 1:0 Alma Juventus Fano 1906 AJ Fano
  Vis Pesaro Vis Pesaro dal 1898 1:0 AS Gubbio 1910 AS Gubbio
  Ternana Ternana Calcio 5:1 US Catanzaro Catanzaro
  Casertana Casertana FC 2:4 SS Turris Calcio Turris
  Potenza Potenza Calcio 4:4 Cavese 1919 Cavese
  Foggia Calcio Foggia 1920 1:0 SSC Bari Bari
  Juve Stabia SS Juve Stabia 1:0 AS Bisceglie 1913 Bisceglie
  Monopoli SS Monopoli 1966 1:3 Virtus Francavilla Calcio V. Francavilla
matchday 17 Audax Italiano Audax Italiano 1:2 CD Everton CD Everton
  Coquimbo Unido Coquimbo Unido 1:1 Unión Española Española
matchday 10 CD Leganés CD Leganés 1:0 CD Mirandés CD Mirandés
  Real Zaragoza Real Zaragoza 0:0 RCD Mallorca RCD Mallorca
  Ponferradina SD Ponferradina 0:3 CE Sabadell CE Sabadell
  CF Fuenlabrada CF Fuenlabrada 1:1 CD Tenerife CD Tenerife
  CD Lugo CD Lugo 1:0 Rayo Vallecano Rayo Vallecano
  UD Almería UD Almería 0:0 Girona FC Girona
matchday 19 SKA Khabarovsk SKA Khabarovsk 1:1 Irtysh Omsk Irtysh Omsk
  Krasnodar 2 FK Krasnodar 2 0:4 Alania Vladikavkaz Alania Vl.
  Enisey Enisey Krasnoyarsk 0:1 FK Nizhny Novgorod Nizhny Novgorod
  Veles Moscow Veles Moscow 2:1 Dinamo Bryansk Dinamo Bryansk
  Orenburg FK Orenburg 3:1 Chertanovo Moscow Chertanovo
  Shinnik Shinnik Yaroslavl 2:1 Volgar Astrakhan Volgar
  Akron Togliatti Akron Togliatti 3:1 Tekstilshchik Ivanovo Tekstilshchik
  Fakel Voronezh Fakel Voronezh 1:1 Spartak 2 Moscow Spartak 2
  Torpedo Moscow Torpedo Moscow 3:1 Krylya Sovetov Samara KS Samara
  Chaika Pes. Chaika Peschanokopskoe 1:1 Tom Tomsk Tom Tomsk
  Baltika Baltika Kaliningrad 0:1 Neftekhimik Nizhnekamsk Neftekhimik
matchday 10 Farul 1920 FC Farul Constanta 1920 1:1 CS Mioveni CS Mioveni
matchday 14 Rodina Moscow Rodina Moscow 3:0 FK Chita Chita
  Torpedo Vlad. Torpedo Vladimir 3:0 Zenit Irkutsk Zenit Irkutsk
  Zenit 2 S-Pb Zenit 2 St. Petersburg 3:1 Dynamo 2 Moscow Dynamo 2
  Znamya Truda Znamya Truda Orekhovo-Zuevo 3:0 FC Tver FC Tver
  Energia V. Luki Luki-Energia Velikie Luki 2:3 Lokomotiv-Kazanka Moskow Loko-Kazanka M.
  Zvezda S-Pb Zvezda St. Petersburg 1:1 FK Leningradets Leningradets
  Smolensk FK Smolensk 2:1 FK Murom Murom
  Dolgoprudnyi FK Olimp-Dolgoprudnyi 2:1 FK Kolomna Kolomna
matchday 10 FC Volendam FC Volendam 2:0 FC Eindhoven FC Eindhoven
matchday 6 Portimonense Portimonense SC 1:2 CD Santa Clara Santa Clara
  Gil Vicente Gil Vicente FC 1:2 Vitória Guimarães SC Vit. Guimarães
  Sporting CP Sporting CP 4:0 CD Tondela Tondela
matchday 8 Leixões Leixões SC 3:2 SL Benfica B Benfica B
  Casa Pia Casa Pia AC 3:3 FC Penafiel Penafiel
  Académico Viseu Académico Viseu FC 0:1 CD Feirense Feirense
  Arouca FC Arouca 2:1 FC Vizela Vizela
  Mafra CD Mafra 3:1 Varzim SC Varzim
  A. Keciörengücü Ankara Keciörengücü 1:1 Istanbulspor Istanbulspor
  Eskisehirspor Eskisehirspor 0:1 Akhisarspor Akhisarspor
  Adana Demirspor Adana Demirspor 1:1 Samsunspor Samsunspor
matchday 10 HB Köge HB Köge 0:0 Skive IK Skive IK
  Silkeborg IF Silkeborg IF 4:1 Vendsyssel FF Vendsyssel FF
matchday 23 Mjøndalen Mjøndalen IF 1:3 Molde FK Molde
  Kristiansund Kristiansund BK 2:3 FK Bodø/Glimt Bodø/Glimt
  Stabæk Fotball Stabæk Fotball 1:1 Viking Stavanger Viking FK
  Sandefjord Sandefjord Fotball 3:3 SK Brann Brann
  Rosenborg Rosenborg BK 1:0 IK Start Start
  Strømsgodset Strømsgodset IF 0:2 Vålerenga Fotball Vålerenga
matchday 24 Strømmen IF Strømmen IF 1:1 Sogndal IL Sogndal IL
  Kongsvinger Kongsvinger IL 3:3 Raufoss IL Raufoss
  Ullensaker/Kisa Ullensaker/Kisa IL 3:0 Sandnes Ulf Sandnes Ulf
  FK Jerv FK Jerv 0:1 KFUM-Kameratene Oslo KFUM Oslo
  Øygarden FK Øygarden FK 0:0 Ranheim IL Ranheim IL
  Lillestrøm SK Lillestrøm SK 3:0 Tromsø IL Tromsø IL
  Stjördals B. Stjördals Blink IL 2:3 Grorud IL Grorud IL
  HamKam Hamarkameratene 2:1 Asane Fotball Asane Fotball
Second Round 2nd leg CQ Dangdai Lif. Chongqing Dangdai Lifan 12:9 on pens Shanghai Greenland Shenhua SH Shenhua
matchday 4 Brattvag IL Brattvag IL 1:1 Tromsdalen UIL Tromsdalen
  Egersund Egersunds IK 1:1 Asker Fotball Asker
matchday 13 Dobanovci FK Buducnost Dobanovci 2:1 FK IMT Belgrad IMT Belgrad
  Jagodina GFK Jagodina 0:0 Graficar Belgrad Graficar
  Zelez. Pancevo Zeleznicar Pancevo 0:1 FK Radnicki Sremska Mitrovica Radnicki Srem
matchday 12 Croat. Zmijavci NK Croatia Zmijavci 1:1 HNK Cibalia Vinkovci Cibalia
Second Round 2nd leg HN Jianye Henan Jianye 3:2 Guangzhou R&F GZ R&F
matchday 26 Sirius IK Sirius 2:2 Kalmar FF Kalmar FF
  Elfsborg IF Elfsborg 2:1 IFK Norrköping Norrköping
  Mjällby AIF Mjällby AIF 3:0 Östersunds FK Östersund
  Hammarby Hammarby IF 1:1 BK Häcken Häcken
  IFK Göteborg IFK Göteborg 0:1 Örebro SK Örebro SK
  Falkenberg Falkenbergs FF 3:2 Djurgardens IF Djurgarden
  Ljungskile Ljungskile SK 0:0 Umeå FC Umeå FC
  Västerås SK Västerås SK 3:1 Trelleborgs FF Trelleborg
matchday 22 Surkhon Surkhon Termiz 1:0 FK Andijon FK Andijon
  AGMK Olmaliq FK AGMK Olmaliq 0:6 Pakhtakor Tashkent Pakhtakor
matchday 7 Leeds U23 Leeds United U23 4:1 Crystal Palace U23 Palace U23
matchday 4 Bnei Yehuda Bnei Yehuda Tel Aviv 1:0 FC Ashdod FC Ashdod
matchday 14 Szentlőrinc SE Szentlőrinc SE 1:4 Aqvital FC Csákvár Csákvár
  Gyirmót FC Gyirmót FC Győr 1:0 Soroksár SC Soroksár
  BFC Siófok BFC Siófok 1:2 Nyíregyháza Spartacus Nyíregyháza
  FC Ajka FC Ajka 3:0 Debreceni EAC Debreceni EAC
  Haladás Szombathelyi Haladás 5:0 Békéscsaba 1912 Elöre SE Békéscsaba
  Vasas FC Vasas FC 1:0 Kaposvári Rákóczi FC Kaposvár
  Szeged Szeged-Csanád - GA 0:1 Pécsi MFC Pécsi MFC
  Szolnok Szolnoki MÁV FC 3:2 Dorogi FC Dorog
  Debrecen Debreceni VSC 3:0 ETO FC Győr ETO FC Győr
matchday 3 Coruxo FC Coruxo FC 0:0 SD Compostela SD Compostela
  CD Lealtad CD Lealtad 1:0 Cultural Leonesa CyD Leonesa
  Unionistas CF Unionistas CF 0:1 Deportivo de La Coruña Dep. La Coruña
  Racing Ferrol Racing Ferrol 2:2 Zamora CF Zamora CF
  CD Guijuelo CD Guijuelo 2:0 Salamanca CF UDS Salamanca CF
  Pontevedra Pontevedra CF 2:1 Celta Vigo B Celta Vigo B
  Portugalete Club Portugalete 2:3 Bilbao Athletic Bilbao Athletic
  CD Ebro CD Ebro 1:1 SD Ejea SD Ejea
  CD Izarra CD Izarra 1:1 SD Logroñés SD Logroñés
  Haro Deportivo Haro Deportivo 0:1 CA Osasuna Promesas CA Osasuna Prom
  SD Tarazona SD Tarazona 0:0 CD Tudelano CD Tudelano
  Racing Racing Santander 3:0 Deportivo Alavés B Depor. Alavés B
  Real Sociedad B Real Sociedad B 3:0 CD Laredo Laredo
  Valencia B Valencia Mestalla 0:0 Hércules CF Hércules CF
  Penya Deportiva Penya Deportiva Santa Eulalia 0:0 Atlético Levante UD Atl. Levante
  Gimnàstic Gimnàstic de Tarragona 2:0 UE Olot UE Olot
  UE Cornellà UE Cornellà 2:2 FC Andorra FC Andorra
  CF Badalona CF Badalona 0:2 Lleida Esportiu Lleida Esportiu
  CF La Nucía CF La Nucía 1:2 Villarreal CF B Villarreal CF B
  FC Barcelona B FC Barcelona B 0:0 AE Prat AE Prat
  UD Tamaraceite UD Tamaraceite 3:1 Marbella FC Marbella FC
  Algeciras CF Algeciras CF 2:1 CD Marino CD Marino
  Recr. Huelva Recreativo Huelva 2:0 Las Palmas Atlético Las Palmas Atl.
  Cádiz B Cádiz CF B 1:2 Real Balompédica Linense R. B. Linense
  CD El Ejido CD El Ejido 2012 2:0 Yeclano Deportivo Yeclano
  Córdoba CF Córdoba CF 0:0 UCAM Murcia CF UCAM Murcia
  Real Murcia Real Murcia CF 1:1 Sevilla Atlético Sevilla Atl.
  Sanluqueño Atlético Sanluqueño 1:3 San Fernando CD San Fernando CD
  Betis B Betis Deportivo Balompié 0:0 CF Lorca Deportiva Lorca Deportiva
matchday 7 Artvin Hopaspor Artvin Hopaspor 1:0 Manisaspor Manisaspor
  Edirne Bld Edirne Belediyesi Pas Edirnespor 2:2 Payasspor Payasspor
  Kizilcabölük Kizilcabölükspor 1:1 Belediye Derince Spor Bld Derince
  1877 Alemdag 1877 Alemdag Spor 1:1 Bucaspor 1928 Bucaspor 1928
  M.Yesilyurt Bld Malatya Yesilyurt Belediyespor 0:1 Diyarbekir Spor Diyarbekir Spor
  Nevsehir Bld Nevsehir Belediye Spor 1:0 Arnavutköy Belediyesi Genclik Ve Spor Arnavutköy Bld
  Fatsa Belediye Fatsa Belediyespor 0:0 Antalya Kemerspor Antalya Kemer
matchday 3 Getafe CF B Getafe CF B 0:1 CDA Navalcarnero Navalcarnero
  CD Don Benito CD Don Benito 1:0 CP Villarrobledo CP Villarrobledo
  Las Rozas CF Las Rozas CF 1:1 UD Poblense UD Poblense
  Socuéllamos UD Socuéllamos 1:2 CF Talavera de la Reina CF Talavera
  UD Sanse UD San Sebastián de los Reyes 2:1 DUX Internacional de Madrid Inter de Madrid
  UD Melilla UD Melilla 1:0 CF Villanovense Villanovense
  Atl. Baleares Atlético Baleares 1:1 Atlético Madrid B Atl. Madrid B
matchday 7 Adivar SK Halide Edip Adivarspor 1:2 Nazilli Belediyespor Nazilli Bld.
  Ceyhan Spor Ceyhan Spor 0:0 Büyükcekmece Tepecik Spor Tepecik Spor
  Kahta 02 Spor Kahta 02 Spor 1:0 Karaman Belediyespor Karaman Bld
  Iskenderun FK Iskenderun FK 4:1 Yozgatspor 1959 FK Yozgatspor 1959
  Bld Kütahya Belediye Kütahyaspor 3:0 Darica Genclerbirligi Darica GB
  Mardin Fosfat Mardin Fosfat Spor 1:0 Tekirdagspor Tekirdagspor
  Tokatspor Tokatspor 2:1 Cengelköy SK Cengelköy
  Fethiyespor Fethiyespor 1:0 Yomra Spor Yomra Spor
  Arhavi Spor Arhavi Spor 0:2 Somaspor Somaspor
  Gölcükspor Gölcükspor 1:0 Altindag Spor Altindag Spor
  Cizre Spor Cizre Spor 0:0 Batman Petrolspor Batman Petrol
  Catalcaspor Catalcaspor 1:1 Karsiyaka Karsiyaka
  Karakocan FK Elazig Karakocan FK 2:4 Sile Yildizspor Sile Yildizspor
  Yalovaspor Yalovaspor 0:3 Icel Idmanyurdu SK Icel Idmanyurdu
  Isparta 32 Spor Isparta 32 Spor 2:0 Erbaaspor Erbaaspor
matchday 11 Holst. Kiel II Holstein Kiel II 1:3 Hamburger SV II Hamburger SV II
  Teutonia 05 FC Teutonia 05 Ottensen 1:2 SC Weiche Flensburg 08 SC Weiche 08
  HSC Hannover HSC Hannover 1:3 FC Oberneuland FC Oberneuland
matchday 13 G. Halberstadt Germania Halberstadt 2:2 SV Babelsberg 03 Babelsberg 03
  Chemie Leipzig BSG Chemie Leipzig 2:0 Chemnitzer FC Chemnitzer FC
  ZFC Meuselwitz ZFC Meuselwitz 1:1 BFC Dynamo BFC Dynamo
 
Energie Cottbus FC Energie Cottbus 1:1 FSV 63 Luckenwalde FSV Luckenwalde
  Altglienicke VSG Altglienicke 5:2 FC Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena
  Optik Rathenow FSV Optik Rathenow 2:0 Bischofswerdaer FV 08 Bischofswerda
matchday 12
Sonnenhof-Gr. SG Sonnenhof Großaspach postponed Eintracht Stadtallendorf Stadtallendorf
matchday 10 Slagelse Slagelse B&I 0:1 Hellerup IK Hellerup IK
  Thisted FC Thisted FC 2:0 Middelfart Boldklub Middelfart
  Nyköbing FC Nyköbing FC 3:2 Naestved Boldklub Naestved BK
matchday 11 SR Delémont SR Delémont postponed FC Baden FC Baden
  FC Langenthal FC Langenthal postponed FC Wohlen FC Wohlen
  FC Kosova FC Kosova postponed FC Dietikon FC Dietikon
matchday 3 CC Yatai Changchun Yatai 0:0 Zhejiang Energy Greentown ZJ E. Greentown
  CD Better City Chengdu Better City 2:1 Meizhou Hakka MZ Hakka
matchday 10 Achuapa Deportivo Achuapa 2:3 Sanarate FC Sanarate FC
matchday 12 Saprissa Deportivo Saprissa 2:3 LD Alajuelense LD Alajuelense
  Cartaginés CS Cartaginés 2:1 Municipal Grecia Grecia
  ADR Jicaral ADR Jicaral 3:1 Guadalupe FC Guadalupe FC
  Pérez Zeledón Municipal Pérez Zeledón 1:1 Limón FC Limón FC
matchday 14 FV Lörrach-Br. FV Lörrach-Brombach postponed TSV Ilshofen TSV Ilshofen
  Rielasingen 1.FC Rielasingen-Arlen postponed 1.Göppinger Sportverein 1.Göppinger SV
matchday 13 RW Walldorf SV Rot-Weiss Walldorf postponed SC Viktoria 06 Griesheim Vikt. Griesheim
  VfB Ginsheim VfB Ginsheim postponed SC Waldgirmes SC Waldgirmes
  Türk. Friedbg. Türkgücü Friedberg postponed SV Zeilsheim SV Zeilsheim
matchday 10 TuS Koblenz TuS Koblenz postponed FV Engers 07 FV Engers 07
  SV Gonsenheim SV Gonsenheim postponed Sportfreunde Eisbachtal SF Eisbachtal
  SFC Stern 1900 SFC Stern 1900 4:2 1.FC Lok Stendal Lok Stendal
  Brandenburg. SC Brandenburger SC Süd 1:4 CFC Hertha 06 CFC Hertha 06
 
Rot-Weiß Erfurt Rot-Weiß Erfurt 2:1 VfL Halle 1896 VfL Halle 96
  1.FC Merseburg 1.FC Merseburg 1:0 FSV Martinroda FSV Martinroda
matchday 3 NT Zhiyun Nantong Zhiyun 2:1 Inner Mongolia Zhongyou IM Zhongyou
  XJ T. Leopard Xinjiang Tianshan Leopard 1:1 Beijing Renhe BJ Renhe
  HLJ Lava Spring Heilongjiang Lava Spring 0:0 Shaanxi Chang'an Athletic SX Chang'an At.
  LN SY Urban Liaoning Shenyang Urban 0:0 Sichuan Jiuniu SC Jiuniu
matchday 9 Freie Turner FT Braunschweig 1:3 HSC/BW Tündern HSC/BW Tündern
  Lupo-Martini USI Lupo-Martini Wolfsburg 5:0 FC Eintracht Northeim Eintr. Northeim
  SVG Göttingen SVG Göttingen 0:2 MTV Gifhorn MTV Gifhorn
matchday 24 Dzerzhinsk Arsenal Dzerzhinsk 1:2 FK Lida FK Lida
matchday 11 Slovan HAC SK Slovan HAC 3:3 SV Gerasdorf/Stammersdorf Gerasdorf
matchday 5 Hertha BSC U19 Hertha BSC U19 postponed SV Werder Bremen U19 W. Bremen U19
  Osnabrück U19 VfL Osnabrück U19 postponed Eimsbütteler TV U19 Eimsbüttel U19
  Vik. Berlin U19 FC Viktoria 1889 Berlin U19 postponed Dynamo Dresden U19 D. Dresden U19
  A. Walldorf U19 FC-Astoria Walldorf U19 postponed FC Bayern Munich U19 FC Bayern U19
  Mainz 05 U19 1.FSV Mainz 05 U19 postponed SpVgg Greuther Fürth U19 Gr. Fürth U19
  Nürnberg U19 1.FC Nürnberg U19 postponed Karlsruher SC U19 Karlsruhe U19
matchday 6 RB Leipzig U17 RasenBallsport Leipzig U17 postponed Holstein Kiel U17 Holst. Kiel U17
  Hamburg U17 Hamburger SV U17 postponed SV Werder Bremen U17 W. Bremen U17
  Lippstadt U17 SV Lippstadt 08 U17 6:00 PM Rot-Weiss Essen U17 RW Essen U17
  FC Bayern U17 FC Bayern Munich U17 postponed SV Wehen Wiesbaden U17 SV Wehen U17
  St. Kickers U17 Stuttgarter Kickers U17 postponed Karlsruher SC U17 Karlsruhe U17
matchday 11 Servette U21 Servette FC U21 postponed FC Sierre FC Sierre
  FC Colombier FC Colombier postponed FC Fribourg FC Fribourg
  FC La Tour FC La Tour/Le Pâquier postponed CS Romontois CS Romontois
  Sarraz-Eclépens FC La Sarraz-Eclépens postponed FC Stade-Payerne Stade-Payerne
  FC Rüti FC Rüti postponed FC Bazenheid FC Bazenheid
matchday 9 Olympiakos N. Olympiakos Nicosia 1:0 Omonia Nicosia Omonia Nikosia
  Karmiotissa Karmiotissa Pano Polemidion 1:1 Anorthosis Famagusta Anorthosis
matchday 5 Tadamon Sour Tadamon Sour 0:2 Safa Beirut SC Safa Beirut SC
  Al-Ansar Al-Ansar 0:1 Shabab Sahel Sahel
  Shabab Bourj Shabab El-Bourj SC 0:1 AC Tripoli AC Tripoli
matchday 7 San Giovanni SS San Giovanni postponed SP Tre Fiori Tre Fiori
  Domagnano FC Domagnano postponed SP Cailungo Cailungo
  SS Folgore SS Folgore/Falciano postponed SP Tre Penne Tre Penne
matchday 4 Uni. Católica CD Universidad Católica 3:1 Independiente del Valle Independiente
  Orense Orense SC 2:1 CD Olmedo CD Olmedo
  SD Aucas SD Aucas 1:1 CS Emelec CS Emelec
matchday 24 Spartaks Spartaks Jurmala 2:4 FK Tukums 2000 Tukums
  Riga Riga FC 5:1 FK Metta Metta
  Jelgava FK Jelgava 0:5 FK Ventspils Ventspils
  Daugavpils BFC Daugavpils 1:2 FK RFS RFS
Group 2 Southern Southern District 1:4 Eastern SC Eastern
  Happy Valley Happy Valley AA 2:0 Resources Capital RCFC
matchday 8 Sumgayit Sumgayit PFC 0:0 Neftchi Baku Neftchi Baku
  Qarabag FK Qarabağ FK 6:1 Keshla FK Keshla
matchday 10 FC Llapi FC Llapi 1:2 FC Drita Gjilan FC Drita
  KF Drenica KF Drenica 1:0 FC Prishtina FC Prishtina
matchday 3 Glacis United Glacis United 0:3 Lynx FC Lynx FC
  Manchester 62 Manchester 62 FC 3:1 Europa Point FC Europa Point FC
matchday 12 Ararat II FC Ararat Yerevan II 1:0 FC Alashkert II Alashkert II
  Urartu II FC Urartu Erewan II 1:1 FC Sevan FC Sevan
matchday 26 IF Karlstad IF Karlstad Fotboll 4:0 Team TG FF Team TG
  IFK Haninge IFK Haninge 2:2 Sandvikens IF Sandviken
  Brommapojkarna IF Brommapojkarna 1:2 Täby FK Täby FK
  IK Frej Täby IK Frej Täby 1:1 IFK Luleå IFK Luleå
  Sylvia IF Sylvia 5:0 Nyköpings BIS Nyköping
  B68 Toftir B68 Toftir 5:0 FC Hoyvík FC Hoyvík
  EB/Streymur EB/Streymur 1:1 Skála IF Skála
  ÍF Fuglafjördur ÍF Fuglafjördur 1:0 AB Argir AB Argir
  NSÍ Runavík NSÍ Runavík 1:0 KÍ Klaksvík KÍ Klaksvík
  HB Tórshavn HB Tórshavn 4:0 TB Tvøroyri TB Tvøroyri
  Víkingur Víkingur Gøta 1:3 B36 Tórshavn B36 Tórshavn
matchday 6 Roma U19 Roma Primavera 4:2 Juventus Primavera Juventus U19
  Cagliari U17 Cagliari Under 17 postponed Vicenza Under 17 Vicenza U17
  Udinese U17 Udinese Under 17 postponed Milan Under 17 Milan U17
  Chievo U17 Chievo Under 17 postponed Monza Under 17 Monza U17
  Venezia U17 Venezia Under 17 postponed Brescia Under 17 Brescia U17
  Cittadella U17 Cittadella Under 17 postponed Hellas Under 17 Hellas U17
  Atalanta U17 Atalanta BC U17 postponed Pordenone Under 17 Pordenone U17
  Inter U17 Inter Under 17 postponed SPAL U17 SPAL U17
matchday 3 QD Jonoon Qingdao Jonoon 1:1 Beijing IT BJ IT
  IM Caoshangfei Inner Mongolia Caoshangfei 0:0 Hebei Olle Elite HB Olle Elite
  QD Zh. Hengtai Qingdao Zhongchuang Hengtai 1:0 Qingdao Red Lions QD Red Lions
  ZJ Yiteng Zhejiang Yiteng 1:1 Zibo Cuju ZB Cuju
  XA UKD Xi'an UKD 1:2 Wuhan Three Towns WH Three Towns
  China U19 China U19 0:1 Shanghai Boji Changkong